Среда, 06 Февруари 2019   
МАЈКО НАША МАКЕДОНИЈО
DzeposkiАлександар Џеповски

Пропадав во земја од срамови за "се чукамо и удирамо у нашима грудима". Ова го нема никаде, не се кажува и можно е само, за жал, во наша Македонија.

Кратко и јасно - капитализмот на Америка преку Сорос го допре дното и доживеа најголемо фијаско преку Заев и таквите како него.

Па дали е ова нормално, се прашувам секоја минута. Има ли некој да размисли бре луѓе - ПРЕМИЕР поставен со сила и преку нели нај, нај, најценета земја и воедно нели богата земја, да преставува земја, народ и ете негови ментори и да биде толку ептен голем дудук и удрен со мокра чорапа?

Па каде го има тоа бре неписмен или полуписмен човек да држи предавања по историја, да не учи, советува, кара и да им дава на комшиите кому име, кому јазик, црква, историја и славно личности ( дури и за пари ) а Ние да му се тресеме поради криминалци поставени како полицајци?

До тому ли дојде силата од Империја со најголем херој и Генарал да дојдеме до ова дереџе и да не прави будала и продава една едноклеточна амеба?

Ве разбирам сите кои имате аргументи дека со 2 вера во џеб сеедно ви е дали е една, северна или безимена земјата која има најгордо име и историја. Но никако не разбирам дали вие очекувате овој црпнат да ви даде нешто повеќе или пак да ве елиминира засекогаш со газдата негов кој пие крв од деца?

Само едно знам дека Путин со вакви лејки си нема никаква работа. Исто така и секој нормален човек. А вие што го трпите или го обожавате ...

Само едно можам да ви кажам - го заслуживте него и се ова што ви се случува и само чукајте и удирајте по "грудима вашима".

МАЈКО НАША МАКЕДОНИЈО, АЈ БЕЛКИМ ПОСЛЕДЕН Е. АМИН !!!

 

На прво место

News image

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.