Среда, 13 Февруари 2019   
Никогаш нема да се наречам северномакедонец

DzeposkiАлександар Џеповски

Никогаш нема да се наречам северномакедонец. Никогаш нема ниту мојата земја да ја наречам со тоа погрдно име. Можете за пари да се продавате колку што сакате, своите деца, жена па дури и Боки баксузот во замена за северџански идентитет. Па да ми простите можете и телото да си го давате и душата на ѓаволот, само северно да ви се пикне ... во глава де, нели.

Една работа да знаете. МЕНЕ А ВОЕДНО И СИТЕ ЧЕСНИ МАКЕДОНЦИ НЕ МОЖЕТЕ ДА НЕ КУПИТЕ И СЕКОГАШ ЌЕ ГЛЕДАМЕ КАКО МАЈЧИНОТО МЛЕКО ДА ГО ПОВРАЌАТЕ, ВИЕ ПРОДАДЕНИТЕ.

Затоа ви порачувам, доколку ви е убаво, а не ви е затоа што трошките добиени бргу ветерот ќе ви ги однесе, уживајте. После тоа списокот ќе излезе јавно иако ќе почнете да глумите најголеми патриоти. сепак нема да ви се даде шанса за узурпација.

Ова е да разберете нашата разделба. Кој ми е брат , сестра, прв и до седми братучед, роднина или пријател или познаник - ДОГЛЕДАЊЕ И НЕ ВЕ ПОЗНАВАМ ПОВЕЌЕ доколку е било кој и 1 % северџан. Во име на нашата страдна мајка Македонија имам лице,чест, должност и морална обврска да ви речам СИКТЕР.

Да си одите секогаш кај Заев, СДСМ, Бејли и гејовската НАТО и таму се да барате и да плачете.

Ние ќе се извадиме од калта и срамот што ни го нанесовте. Македонија ќе воскрсне и ќе се обедини, ќе биде посилна и фактор на стабилност и рај. Ќе се врати славата голема Македонска, сигурен сум милион проценти. Затоа сме Македонци и се викаме Македонци, каде и да сме. Сонцето Македонско секаде грее и ни ги топли срцата и на минус сто.

Не ми е криво што не продадовте и предадовте, криво ми е што мислите дека го сменивте името и дека не можеме да го вратиме а не знаете колку грешите и колку скапо ќе платите за се.

ДОГЛЕДАЊЕ СЕВЕРЏАНИ И ЗНАЈТЕ НИЕ ЧЕСНИТЕ И ДОБРИ МАКЕДОНЦИ СЕ ОТКАЖУВАМЕ ОД ВАС И НЕ ПОСТОИТЕ ПОВЕЌЕ ЗА НАС. МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Бродот што тоне не е место за забава- масовна операција за напуштање на Заев

Бродот што тоне не е место за забава- масовна операција за напуштање на Заев

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ И НЕГОВАТА ДУХОВНО-НАЦИОНАЛНА И ЦРКОВНА МИСИЈА ВО ТАТКОВИНАТА (26)

ПРЕД МОШТИТЕ НА ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО БАЗИЛИКАТА „СВ....

Култура и туризам

News image

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ       

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (9)

ВРСКАТА НА ХИПЕРБОРЕЈЦИТЕ (СЕВЕРЦИТЕ) ВО СВЕТОТ (ДЕЛ II) 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.