Среда, 13 Март 2019   
Само во жална Македонија е можно

DzeposkiАлександар Џеповски

Само во жална Македонија е можно

Под хитно да му се најде психијатар на Никола Димитров. Ваков ментално болен човек, колку и да е ненормален или умноболен, не може 

да избега од одговорност ако живееше во друга земја и да треснеше зелени за јазикот на таа земја. Само во жална Македонија е можно. 

Да трескаш глупости дека Македонскиот јазик е различен од оној на Македонците во наша окупирана Македонија од Грција,е тежок преседан кој не се опишува и кажува. Сега дури ги разбирам острите казни на македонските комити и патриоти кои без милост ги распарчувале кодошите и предавниците. 

Овој малоумен кретен, мераклија на мажи (прашајте го неговиот личен шофер) е презадоволен да каже дека стотици илјади лубриканти и кондоми се финансираат  од оваа најмизерна и најпродадена влада (инсталирана од Бејли и Америка)  а како просјаци чекаат милост од Германија и Австрија за 350 пара чизми и толку пара чорапи за Армијата. 

Димитров со овој чин како и потписот негов на Преспанскиот договор, заслужува 100 смртни казни и коренот негов да му се истреби вечно. 

Се другото е блага казна а во било која друга земја ваквите како него и тродупло добиваат во најмала рака.

Од мене лично би добил 100 лубриканти, 100 кондоми и 100 кунтакинтевци да го милуваат до последната станица во неговиот идеален свет - пеколот. 

Браќа Македонци. Доста беше и време е да се биде или не. Нашите дедовци и прадедовци не заслужуваат вакви навреди и продадени души како Заев, Димитров и Шеќеринска да им плукаат по нивната пролеана крв за Македонија, јазикот и историјата. 

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК КОЈ Е ИСТ КАЈ СИТЕ МАКЕДОНЦИ ВО МАКЕДОНИЈА И ОКУПИРАНИТЕ ДЕЛОВИ ВО ГРЦИЈА,

БУГАРИЈА И АЛБАНИЈА.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен.

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.