Среда, 24 Април 2019   
Колку губи Македонија со бојкотирам?

DzeposkiАлександар Џеповски

Колку губи Македонија со бојкотирам? Премногу-трогателно и жално

Секој еден будала, ненормален, глуп, туп и најмизерен може слободно да дојде во Македонија, да не влече за нос, да си игра мајтап и да управува со жална Македонија. Дозволивме соседите да наметнуваат се и воедно да добијат од пиле млеко, а еден Амбасадор да изиграва цар и да не може никој да му удри една клоца и да го вратеше преку барата. 

Македонците не можат да бидат единствени и немаат слога или национален интерес пред се. 

Од последниот цар Персеј па се до денес, Македонците изиграваат поголеми цареви од сите цареви воопшто и се’ знаат, се им е јасно. Не можеш да разговараш ниту да помислиш да им дадеш примедба или свое мислење. 

Така е и со последниве председателски избори.

Едни пропагираат бојкот, други да се гласа и трето нема. Или - или. Дури и Господ да излезе и да рече нешто, бидете сигурни ќе му се пуштат фејсбуковците и ете ти беља. 

Во моментов опции нема, работата е дотерана до таму и костените се премногу жешки.

Сакате Таљат да биде Претседател на РМ? ќе го имате доколку бојкотирате, или пак Пендарко во завиткана машничка. Тоа е бојкотот. 

Доколку гласате, ќе ја добиете Гордана Силјановска.

До сега од толку мажи и паметни Македонци што им тече мозок од уши поради преголема количина, реално кажано аир не видовме ниту Македонија се обедини, ниту економски зајакна туку се надоле и најдоле. 

БОЈКОТИРАЧИ, ЕДНО ДА ВЕ ЗАПРАШАМ - ДАЛИ ИМАТЕ ГАРАНЦИЈА ОД ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ, ЕУ, НАТО И ЦЕЛ СВЕТ ДЕКА СО БОЈКОТОТ АКО Е УСПЕШЕН ДЕКА ЌЕ ИСПАДНЕ ПО ВАШЕ И ВО КОРИСТ НА МАКЕДОНИЈА? 

Памет во глава и сега само едно е најважно:

1.Да го испратиме Заев заедно со неговата СДС да одат во историјата и да бидат ригорозно казнети.

2.За почеток тоа е возможно само преку изборот на Гордана Силјановска Дафкова за Претседател.

3.Ако бојкотирате, ќе го имаме Таљат како ВД Претседател, а потоа со промена на уставот, избор на Претседател во Сообрание и нов Претседател ќе биде Пендарко.

4.Ако тоа го сакате, тогаш на здравје и тешко на Македонија. 

ДАЈ НИ БОЖЕ РАЗУМ И ЉУБОВ ВО ОВИЕ МОМЕНТИ, СЕГА Е НАЈПОТРЕБНО. ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОЦИТЕ КАДЕ И ДА СЕ. АМИН!!! 

 

На прво место

News image

Стевчо: Ја избркаа Рашела и сега им е крив оној тивок ненаметлив професионалец Чулев

Стевчо Јакимовски: „Ајде да зборуваме чесно! Без предрасуди и политички предубедувања по три мес...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.