Среда, 08 Мај 2019   
СЕ’ Е ПРЕОДНО, СЕ’ СЕ МЕНУВА, САМО МАКЕДОНИЈА Е ВЕЧНА

Dzeposki

Александар Џеповски

СЕ’ Е ПРЕОДНО, СЕ’ СЕ МЕНУВА, САМО МАКЕДОНИЈА Е ВЕЧНА

На П ни била судбината - Пендарко и Папата.

Некои велат пу да ти се плукнам на среќата, некои велат двајцата да се гонат во пи на квадрат, прашање е колку проценти во Македонија се среќни од овој избор со П? 

Прво, дали бојкотирачите за ПИ се освестија дека тие се клучот за поразот ? Почитувани мои Македонци, без договор меѓусебен и почит на одлуката, омаловажување на желбите на оние што скапуваат во затвори за Македонија и арогантниот однос на секој еден да изиграва поголем Господ од Исус, со еден збор ПРОПАЃАМЕ како народ. Среќа ќе биде ако останеме Северна, за Македонци како име ќе сонуваме и на крај ќе останеме ветрушки изгубени со виорот. 

Дозволивме еден предавник кој не се качи во авион со Трајковски и не најде за сходно да му каже нему и на останатите да не се качува во авионот, занемарувајќи  колку деца сираци ќе останат. Сега тој е Председател, но никогаш мој, прав или Македонски Председател за мене лично. 

Папата треба да размисли и да оди кај неговите свештеници кој со својата педофилија имаат најлош имиџ во цел свет. Прво тоа нека го реши, па после да дојде и да каже кои се Кирил и Методи, дали да прифатиме и еден имигрант и што е најважно да признае дека Грција постои само од 1831, Бугарија и Србија од 1878 и Албанија од 1913. Тогаш ќе речеме нема проблем. 

Пендарко и Папата треба да знаат зошто М е поголема буква од П.

Македонија ја уништи Персија па овие двајца се ситна риба.

СЕ’ Е ПРЕОДНО, СЕ’ СЕ МЕНУВА, САМО МАКЕДОНИЈА Е ВЕЧНА.

АМИН!!! 

 

На прво место

News image

Пандов до Катица Јанева: Да си спремиш за утре торбичка со пижамки, папучки, четкичка за заби…

Пандов до Катица Јанева: Да си спремиш за утре торбичка со пижамки, папучки, четкичка за заби…

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.