Среда, 15 Мај 2019   
ЕДЕН Е ГОСПОД КОЈ ГО ВАРДИ ГРУЕВСКИ И МАКЕДОНИЈА

DzeposkiАлександар Џеповски

ЕДЕН Е ГОСПОД КОЈ ГО ВАРДИ ГРУЕВСКИ И МАКЕДОНИЈА

Русковска се глупира и создава супер херој и божји маченик од Груевски.

Па добро бре Вилма, па дали си свесна која глупост е ова од тебе да бараш Интерпол да го уапси Груевски и да ви го доведе во ваш кафез? Дури и најглупиот и најмизерен правник не би помислил да тресне вакви зелени. 

Од каде таа идеја човек кога ќе добие политички азил да се враќа назад преку полиција или Интерпол?

Таа ваша комуњарска финта да го судите за тероризам па дури и организатор не пали и точка. Има милиони луѓе секојдневно како и политичари кои добиваат азил и ниту се случило и ниту ќе се случи да биде вратен преку Интерпол. 

Докажавте колку бил во право Груевски и колку голем херој испадна. Еден ден ќе има и филм за тоа во Холивуд а ти Вилма ќе бидеш глупавиот слон со големи уши исмејуван за век и векови.

Унгарија не е Еквадор па за пари да предава азиланти. Целата анпипатичност кон партијата воведена со сила и фалсификат да владее се преточува кон тебе прво од "твојата исконска убавина" зацеметирана со омраза, тотален мрак од правен аспект и неписменост. 

Македонија е Божја земја и тоа хазарите од Америка добро го знаат. Сите религии се засновани на Македонската религија од Македонскиот Бог Зевс и се копии. Дури и мајката на Исус е од ројална Македонска фамилија Птолемеј.

Груевски е од Македонија и тој се мачи од вас јудите комуњарски како Исус на времето, во име на Македонија. 

Давање двојазичност на измислена нација после 1913 со процент од 14 %  за кој се предвидуваше до 2020 да бидат 70 %, прекрстување во Северна и поклонување кон Сорос и натемаго ... само го прават Груевски и Македонците поголеми херои и божји маченици во име на Бога и правдата.

Вилма, едно не заборавај : Исус ништо не направи и такви како тебе го осудија на смрт. Гледа Господ и направи осврт и анализа каде се тие како тебе и Пилат и зошто им се сотрени корените.

ЕДЕН Е ГОСПОД КОЈ ГО ВАРДИ ГРУЕВСКИ И МАКЕДОНИЈА.

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Стевчо: Ја избркаа Рашела и сега им е крив оној тивок ненаметлив професионалец Чулев

Стевчо Јакимовски: „Ајде да зборуваме чесно! Без предрасуди и политички предубедувања по три мес...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.