Среда, 22 Мај 2019   
Дијаспората за Лупевска и Директорот од Зоолошка да даде тужба за говор на омраза

Дијаспората за Лупевска и Директорот од Зоолошка да даде тужба за говор на омраза. 

DzeposkiАлександар Џеповски

Дијаспората за Лупевска и Директорот од Зоолошка да даде тужба за говор на омраза. 

Токму така, доста беа играчки и понижувања. Како прво, на илјада начини спречуваа дијаспората да гласа и измислуваа три илјади нови правила да се намали бројот на гласачите на најминимално ниво. Пример е Австралија, каде само во Мелбурн и Сиднеј живеат преку 500 000 Македонци а тие ( СДСМ со нивните полтрони како Лупевска и оној директорот на мајмуните ) по нивни " приговори " дозволуваат само стотина. 

Тамара да ја оставите на мир и по мое ја користите за промоција на скапаното име што го продавате за некој грош. Дијаспората е преуморна од вашите игри каде профитирате само за свој џеб и од еден муртинец неписмен што возеше југо на плин, дозволивте тој да стане феудалец за сите писмени и неписмени заедно на купче. 

Со таа Евровизија, која е бизнис на Сорос и ЕУ каде дефилирираат и победуваат ЛГБТ а музиката е на последно место, нема никаков аир. ДАЛИ ЗНАЕТЕ МАКЕДОНЦИ ДЕКА ВО ЕУ ИМА 679 ИЗБОРНИ ЕДИНИЦИ И ИЗБОРНАТА ЕДИНИЦА 666 Е ПРАЗНА ЗАТОА ШТО 

ЕУ ГО ЧЕКА ЃАВОЛОТ ДА ДОЈДЕ ВО ЕУ И ДА УПРАВУВА ? За тоа ли запнавте влез во ЕУ ? После ова нема оправдување.

Од овие причини, неупатените и мизерните Лупевска и директорот на животни треба да се извинат на дијаспората кои се сите чесни Македонци и работат деноноќно и макотрпно за фамилијата и Бога а не за ѓаволот во 666 изборна единица во ЕУ. 

На крај, сите ќе ве замолам да ја оставите Тамара на мир, која патем ми е фамилија и нека се ориентира на музиката и да ги експонира музичките квалитети.

За Северна има топрво да видиме и не очекува тешка но историска борба за ИМЕТО МАКЕДОНИЈА ДА ОСТАНЕ ВЕЧНО ЗА ВЕК И ВЕКОВИ, АМИН !!!

 

На прво место

News image

Заев е принцот на политиканството во Македонија

Заев е принцот на политиканството во Македонија

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (33)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (33)

Култура и туризам

News image

ВОВЕДЕНИЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА (ПРЕЧИСТА) 4. XII/21 XI

ВОВЕДЕНИЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА (ПРЕЧИСТА) 4. XII/21 XI

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (38)

ОЛИМПИСКИОТ ПАНТЕОН ВО ПАНОНИЈА -II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.