Среда, 29 Мај 2019   
Зошто дрогата не се искоренува и кој ја форсира?
DzeposkiАлексндар Џеповски
 
Зошто дрогата не се искоренува и кој ја форсира?
Работата е поголема и премногу сериозна за да се игнорира. Тоа се истите лудаци и вампири што сакаат да ја погребат и уништат Македонија. 
 
На Интернет ќе најдете многу лесно кој управува со светот и Америка со НАТО се само една играчка нивна и база за болните им идеи. Значи од Ротшилд со Хазарите, Масоните, Илуминати, Језуиди, Бел Папа, Црн Папа па се така до НАТО, имаат свои сателити-ЦИА и МИ6. Интерпол полицијата е под контрола на Рокфелер, кој коле и беси преку ОН. 
 
Дрогата има за цел да го уништи населението до тој степен што враќање нема да има после тоа. Главни иницијатори и мастермајнд што ги форсира сите дроги а воедно и прават профит за нивна цел и богатење на семоќните горенаведени се никој друг туку ЦИА и МИ6. 
 
Со свои очи имам видено 30 и кусур години, во Австралија, како населби изчезнуваат воедно и запустени градови благодарение на дрогата.
 
Демографската структура се менува многу брзо и рапидно каде староседелци изченуваат, доаѓаат новодојденци и нивните деца се нафаќаат во истата игра и орото на злото-дрогата. 
 
Преку дрогата се наметнува единствена идеја да се збогатува секој еден хазардер кому на крај се ќе му одземат оние горенаведени преку судот, Полицијата и медиумите кои се во нивни раце. 
 
Решение е само игнорирање и тотално исклучување од болните аспирации и занесувања во ЕУ и НАТО. Во спротивно самоуништувањето и самоизчезнувањето на Македонија (се разбира и секој еден народ низ цел свет) е сосема неминовно и реално.
Во оваа ситуација само Господ може да помогне а тоа значи дека само Господ може да ја спаси Македонија и се разбира целиот свет.
АМИН !!! 
 

На прво место

News image

Никад више да не гласаш за мене!

Драган Павловиќ Латас Пред избори Заев се сетил дека во Македонија, освен тендери, ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (33)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (33)

Култура и туризам

News image

Промовирана стихозбирката „Отвори ги очите“ на Љупка Антеска

Новата стихозбирка на Љупка Антеска насловена „Отвори ги очите“ беше промовирана вечерва пре...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (38)

ОЛИМПИСКИОТ ПАНТЕОН ВО ПАНОНИЈА -II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.