Среда, 05 Јуни 2019   
НЕМАКЕДОНСКАТА ВЛАДА Е САРДИСАНА ОД СИТЕ СТРАНИ!

62110834 2349666655317426 1641109713925963776 n

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски

НЕМАКЕДОНСКАТА ВЛАДА Е САРДИСАНА ОД СИТЕ СТРАНИ! ОДБЕЛЕЖУВА 2 ГОДИНИ ОД ИНСТАЛИРАЊЕТО НА ВЛАСТ А ВЕЌЕ НА ПОЛОВИНА ФУНКЦИОНЕРИ ИМ СЕ ПЛАЧЕ! ЈА ЧУВСТВУВААТ АТМОСФЕРАТА И ЗНААТ ШТО ЌЕ СЛЕДИ!

Ај што ќе бидат со црни букви запишани во историјата како најголеми предавници туку немаат ни политичка среќа. Се повеќе се соочуваат со фактот дека токму од тие кои беа инсталирани на власт, ќе бидат пуштени низ вода! Немакедонската Влада ќе биде запаметена по раздавање на Македонските национални интереси и душманското предавање на се што е Македонско и свето. Насилното поставување на Џафери за втор човек во Државата, лажното вметнување на Рамковниот Договор за конститутивен елемент во Македонскиот устав, откажувањето од нашите браќа и сестри во Егејска и Пиринска Македонија се гревови кои оваа генерација на СДСМ ќе ги следи до крај. Бадијала се обидуваат да зборуваат за економија, социјала и инвестиции!

Нова Демократија победи на локалните избори во Грција и тоа сериозно загрижува. Македонската Алијанса со месеци предупредува за ризиците. Евентуалното одложување на датум за почеток на преговори до ЕУ, значи дека следната расправа ќе биде со Мицотакис на чело на новата Грчка Влада. Ако тој цела кампања темели со закана за ново вето за Македонија, јасно е дека е можно да не ја видиме ЕУ најмалку во наредните 10 години.

Иако политиката и спортот не се мешаат, еуфоријата од втората Европска титула на Вардар многу кажува. Македонската нација ја освои Европа и почуствува масовна потреба да ја испрати пораката НИКОГАШ СЕВЕРНА, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА! Колку и да сакаат Пендаровски, Заев, Димитров и Шекеринска политички да се офајдат од огромниот спортски успех на Вардар, факт е дека Македонската спортска гордост пркоси на предавствата со Бугарија и Грција! Нека погледнат изродите колку Македонци го истакнуваа древното Македонско сонце од Кутлеш! Пораката е гласна, ние не сме хибридна нација создадена од Тито во 1944 година. Ниту Грците, ниту Бугарите, туку Македонците се споменуваат во Библијата.

МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА Е ИДЕНТИТЕТСКИ СВЕСНА И ПОДГОТВЕНА ЗА ПРЕДИЗВИЦИТЕ! СЛЕДАТ ВАЖНИ НАЦИОНАЛНИ ОДЛУКИ! СЕ ШТО МАКЕДОНСКО И СВЕТО ЌЕ СИ ВРАТИМЕ НАЗАД! БЕЗ КОМПРОМИСИ И ШТЕТНИ ПОЛИТИЧКИ ПАЗАРИ!

НАШАТА БОРБА ДОПРВА ПОЧНУВА!

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски
Претседател,
МАКЕДОНСКА АЛИЈАНСА

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ нека ти е среќен 29 - тиот роденден!

ВМРО-ДПМНЕ утре прославува 29 години од основањето

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

Иселеници

News image

СЕЌАВАЊА

Навираат, но не носат светлина во денот Тие овенуваат, ис...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (27)

НОМИНАЦИЈА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР НА ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (13)

ПРАИСТОТИСКИОТ РАЗВОЈ НА ДРЕВНИТЕ МАКЕДОНЦИ И ЕОЛЦИ – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.