Среда, 05 Јуни 2019   
Со уште двајца Војводи како Стоилов, Егеј и Пирин ги враќаме за шест месеци
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Со уште двајца Војводи како Стоилов, Егеј и Пирин ги враќаме за шест месеци. Можеби и порано.
 
Стоилов и Вардар докажаа и дадоа пример како треба Ние Македонците да се бориме за Македонија и воедно во сите ситуации од животот. 
 
62023167 2372379876179235 3815799523024830464 n
Ништо не е лесно во животот и не паѓа од небо па да собираме плодови и идеали засекогаш. Но патоказ преку лавовските срца на правите Македонски образци на кои им даваме титула Војводи мора да дадат надеж и сила да истраеме до денот на конечната победа и враќање на старите патеки. 
 
Вардар со Стоилов повторно го обединети Македонскиот народ на плоштадот Македонија кај Александар Македонски споменикот. Треба да се има разбирање за фрустрациите и " невкусните " изјави на некои поединци иако нема оправдување од било кој аспект ... дека Македонскиот народ трпи премногу последниве 200 години и последниве две години имаме влада составена од хохштаплери и продавачи на родени мајки од 50 евра па до дај што ќе дадеш кои ни наметуваат име и не бришат со предците наши последнуве милениуми. 
 
Изродите нека трубат дека национализмот е примитивизам и Вардар дека е од Северна а не од Античка. Ќе дојде денот кога не само устите ќе им ги затвориме, туку и нив лично доживотно. Тогаш ќе се сетат дека дека Грујо бил добар и мек како памук. 
 
ВМРО ДПМНЕ мора да се консолидира и да го исфрли шламот создаден од Бејли преку уцени и претења од сектите што влаедат во сенка и воедно да го исполни сонот на Драган Богдановски : ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА СО ИСКОРЕНЕТИ ИЗРОДИ. АМИН !!!
 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: На денешен ден, пред точно 22 години згасна животот на Драган Богдановски

Христијан Мицкоски: На денешен ден, пред точно 22 години згасна животот на Драган Богдановски, но ...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.