Среда, 12 Јуни 2019   
Александар Џеповски-Заев цицај крв

DzeposkiАлександар Џеповски

Заев цицај крв

Колку што можеш повеќе, ич да не се срамиш, не биди будала. 

За тоа имаш голема подршка од тие што те наместија да бидеш феудалец. 

Кога народот спие и ти прави атер иако се лутат на тебе и ти извикуваат  " некултурни пароли ", ти од инат цицај  им ги нивните големи крвни зрнца и нека умрат машки, на спиење. Нивното одбивање на отпор да ти дадат е за осуда и срам. Затоа сме дојдени до ова дереџе и спас нема и не се наѕира. 

Твоето цицање крв е поконкретно со не давање пренос на спортски натпревари, лажни ветувања за подобар живот и поголеми плати, " историски намалена вработеност " и сиромаштија до несвест и назад во афрички стил. 

Кога нема некој да рече ДОСТА БЕШЕ, кога нема спонтана реакција кај народот па насобран да ти одлучи во Чаушеску стил, до тогаш само така терај си и народот нека ужива во твоето цицање крв. 

Имаш Заев историска шанса на парадата на гордоста да се појавиш, Јункер и пијандурите да се гордеат со тебе, а Ван Хојте да те прослави на Твитер како негова крвна група. Тогаш остави го народот нека ти скандира силно и гордо Заев цицај крв па дури и да утнат некоја буква. Фактите говорат дека ти си феудалец и се изнацица пари од Македонците, па тие нека си останат со празни раце. Нека им биде утешение грешним оваа парола, затоа што вистината многу боли, а боли кога цицаш крв и не одговараш пред никого. 

Да се надеваме наскоро дека ќе се позајмиш 20 милијарди евра, па после ќе имаш повеќе од 5 милијарди евра иронично кажано повеќе од Груевски за кого не докажа и дека украл 5 евра за сладолед, па за гумите од Мерцедесот 53000 евра кој ти го скапа од возење и уште милиони други финти и фазони кои ги остваруваш во твоја корист ... затоа Заев цицај крв, замижи и уживај, никој ништо не ти може. Македонецот спие ли спие. Има една изрека на која сите и ја гледаме вистината - глуп народ, силна држава. До кога, ќе каже некој одозгора.

 

На прво место

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.