Среда, 26 Јуни 2019   
Македонија е милион пати поголемо име од Бугарија
DzeposkiАлександар Џеповски
Македонија е милион пати поголемо име од Бугарија.
Нашето име е најстаро а бугарското е новокомпонирано од Хазарите во 1878 на Македонскиот Полуостров со цел да владеат и да го уништат Бога и неговата расјка земја Македонија.
Па каде во Библијата се спомнува Бугарија ? Ниеднаш и барем по грешка некој да се замајтапеше. Македонија се спомнува 37 пати исто и Македонец како националност, па Александар Македонски во стариот завет ... со еден збор УСТАТА НА СИТЕ ИМ Е ЗАТНАТА ЗА ВЕК И ВЕКОВИ И ТОЧКА !!!
Нашите негатори едно забораваат дека несвесно ни прават голема услуга со нивните глупи негирања. Повеќе ќе имаа шанси да не истребат ако не фатија со арно и да ни дубеа на трепавици. Сите денешни држави во кои се крстат будалите за подобар живот се новокомпонирани од хазарите исто така, а народи кои навистина постоеа како Баскијци, Каталонци, Корзиканци и други ете и до ден денес не се признати. Само Македонија успешно се носи со ѓаволските секти до денес.
Затоа смешно е да се тврди дека Гоце е Бугар, Александар Грк, Ѓорѓи Кастриот Албанец, Цар Душан Србин ... кога едноставно тие се само Македонци и ништо друго. Македонија е преголема и раѓала и ќе раѓа големи и свети Македонци па да се треснат сите Хазари од земја, дури ете и Никола Тесла кој е од велешката фамилија Тесличкови и кој знае уште колку илјадници други Македонци се преименувани во други националности и измислени земји.
ДУШМАНИ ЕДНО ЗАПАМЕТЕ, СМЕ ПОСТОЛЕ И ЌЕ ПОСТОИМЕ - ВИЕ СТЕ ИЗМИСЛЕНИ И ЌЕ ИЗЧЕЗНЕТЕ.
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Заев потроши три години од својот мандат на растурање на државата

СДСМ и Зоран Заев ги осиромашија граѓаните. 22% од граѓаните едвај преживуваат. 7% од пензионерите...

Иселеници

News image

КРЕАТИВНОСТА МИ ЈА ПОЛНИ ДУШАТА

Разговор со Лара Мабеи која ја игра главната улога во „Баб...

Култура и туризам

News image

ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (12)

ЕРУСАЛИМ - ГРАДОТ НА ВЕЧНОСТА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (31) I ДЕЛ

МИТОЛОШКА И ТЕОНИМСКА ОНОМАСТИКА НА ПАНОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.