Среда, 03 Јули 2019   
Парадата на ѓаволот помина и дали нешто доби Македонија?
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Парадата на ѓаволот помина и дали нешто доби Македонија? Дали Павле и шарените станаа поголеми мажи односно жени? Дали милиони литри крв се пролеа по сите битки за да станеме поголеми хомосексуалци кој од кого затоа што бевме заспани, срамежливи или талентирани, според Заев и компанија? 
 
Меѓувремено играта продолжува и битни се два моменти. 
Првиот е дека Македонците се уништуваат меѓусебно со затворање и малтретирање по затвори. Сега ако дојдеш на власт после кога ќе се заврти тркалото одма затвор за тие што владееле и ова можеби ќе нема крај. Исто така се претера и со Миле Јанакиевски и ова е почеток на перфектен македонски синдром во два чина. 
 
Вториот се врти околу фамозното влегување во ЕУ и НАТО со тотално игнорирање на светските велесили како Кина, Русија ете и Индија како и евроазиската варијанта. Па има ли смисла ова да молиш да влезеш во губитници со тапија и бивши експлотатори и колонијалисти кои ти нудат паради за да се истребиш преку сида? 
 
Дочекавме спроти нашата воља да менуваме име, продаваме историја и свое јас и пак да добиеме нога, исто како што велев јас последниве 15 години, дури и мајмуни да се наречеме дека НЕМА ДА НЕ ПРИМАТ НИКОГАШ ВО ТИЕ ПЛУКНАТИ ЕУ И НАТО? Се божем ќе биде или сосем блиску но пустото ептен далеку. 
 
Македонци, или ќе бидеме мажи и ќе го истераме злото од Македонија и Црпко со него или секој ден нека има паради и Јенките од Калето нека не продаваат како објекти од јавна куќа за некој долар или евро, сеедно.
 
ДОСТА БЕШЕ!!! МАКЕДОНИЈА НЕ СМЕЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ ПОНИЖУВА И ЗАНЕМАРУВА.
ПОД ОКУПАЦИЈА СМЕ И НЕ СЕ ТРПИ ОВА НАРОДЕ.
СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!
smrt ili sloboda 4
 

На прво место

News image

Заев потроши три години од својот мандат на растурање на државата

СДСМ и Зоран Заев ги осиромашија граѓаните. 22% од граѓаните едвај преживуваат. 7% од пензионерите...

Иселеници

News image

КРЕАТИВНОСТА МИ ЈА ПОЛНИ ДУШАТА

Разговор со Лара Мабеи која ја игра главната улога во „Баб...

Култура и туризам

News image

ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (12)

ЕРУСАЛИМ - ГРАДОТ НА ВЕЧНОСТА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (31) I ДЕЛ

МИТОЛОШКА И ТЕОНИМСКА ОНОМАСТИКА НА ПАНОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.