Четврток, 04 Јули 2019   
ВЛАДОО, НЕ СМЕ СИТЕ ЗАБЕГАНИ
Крум Николовски: ВЛАДОО, НЕ СМЕ СИТЕ ЗАБЕГАНИ

Пишува: Крум Николовски, Инспектор во пензија

Крум Николовски: ВЛАДОО, НЕ СМЕ СИТЕ ЗАБЕГАНИ

НИЗ МОЈОТ ЏАМОГЛЕД 42

ВЛАДОО, НЕ СМЕ СИТЕ ЗАБЕГАНИ

А бе Владо (не е машко име), престанете еднаш засекогаш да тресете ,,зелени,, а нас да не правите недоветни! И срамно и жално е! Кажете им на граѓаните на оваа земја дека ХИМНАТА, ЗНАМЕТО, ГРБОТ… ке бидат сменети. Кој ке ви замери? Се додека вујко Сем е зад вас, секогаш ке бидете власт!

Тамара, направила ненамерна грешка, почнала химната да ја пее од третиот стих! Не ја знае химната!??? Мижи Асан да ти бајам. Така морала да пее (да се глупира). Се разбира враќа долгови.
Рашковски не договарал тендер. И врапчињата знаат дека поимот тендер е измислен само за провизии,не само тука,туку секаде во светот. Во една Јапонија 5% провизија е исто како кога на келнерот му се дава бакшиш за услугата.Кај нас не е проблемот за тие 5%,туку ПЕТПАТИ зголемени!.

Ониј сиротиот Бошњаковски е за жалење.Да сум на негово место,веднаш ке си заминам и ке се бавам со сточарство, ама ке имам достоинство. Ке кажам она што го мислам! Можеби не сум во право,којзнае дали знае да мисли?!

Датумот, датумот…. престанете еднаш со тој датум. Турција 30 години има датум и преговара за влез во ЕУ, па ништо. Го молам Господ бог да им рече на Меркел и Макрон да ни дадат ДАТУМ.

Ни ги отекоа тестисите со тој проклет датум….

http://www.bregalnicki.mk/krum-nikolovski-vladoo-ne-sme-site-zabegani/

     
 

На прво место

News image

Заев потроши три години од својот мандат на растурање на државата

СДСМ и Зоран Заев ги осиромашија граѓаните. 22% од граѓаните едвај преживуваат. 7% од пензионерите...

Иселеници

News image

КРЕАТИВНОСТА МИ ЈА ПОЛНИ ДУШАТА

Разговор со Лара Мабеи која ја игра главната улога во „Баб...

Култура и туризам

News image

ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (12)

ЕРУСАЛИМ - ГРАДОТ НА ВЕЧНОСТА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (31) I ДЕЛ

МИТОЛОШКА И ТЕОНИМСКА ОНОМАСТИКА НА ПАНОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.