Среда, 10 Јули 2019   
Борисов, гледај што беа во 1928 Гоце, Тодор, ДамеПере и Македонија.
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Борисов, гледај што беа во 1928 Гоце, Тодор, ДамеПере и Македонија.
 
Овие поштенски марки се издадени во Америка 1928. Тогаш Тито беше бравар на околу 35 години и немаше " авторитет да создава Македонци и Македонија. 
 
9
Среќа што има архиви на Њујорк Тајмс и Вашингтон Пост од времето кога ВМРО се создаде, Илинденското востание и сите истории тогаш се запишуваа како Македонски и Македонија како посебна земја, па така да ќе треба само некоја секунда време да се ѕирне и сето ова е достапно за цел свет, слава на Бога за интернетов што го дозволи. 
 
Најголема ортома околу вашите вратови се мапите и монетите доказ кој постоел и кога, подоцна ете дури и Библијата. На сите мапи и монети пишува Македонија од каде до каде се протегала илјадници години пред Христос. За жал Бугарија ја немаше никаде тогаш, барем во Европа. 
 
За време на Римско исто така не постоеше Бугарија, ни во средниот век ниту пак за турско. Никогаш па се до 1878 не постоела земја Бугарија на мапа некоја или на монети, освен на фалсификати направени од Хазарите кои се ваши ментори и блиска крв од Азија преку Монголија и Татаристан. 
 
Борисов, никогаш не сме се чуствувале Бугари и повраќаме од самата помисла. Ќе се самоубиеме ама Бугари нема шанси уште милион години и 1 % да се осеќаме. Само за пари може да најдете изроди како Црпко и да ви играат на вашата фалш музика. 
 
Како и да е, овие поштенски марки нека ти е за почеток струен удар од милион волти и изгори ти со целата фалсификат бугарска историја. ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И ВРАЌАЈТЕ ГО ПИРИН ШТО ПОБРГУ, ТОЛКУ ПОДОБРО.
АМИН !!!
 

На прво место

News image

СДСМ треба да ги бара во своите редови членовите на рекетарско-политичко-судско-медиумски октопод

СДСМ треба да ги бара во своите редови членовите на рекетарско-политичко-судско-медиумски октопод ...

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.