Среда, 17 Јули 2019   
Катица и Боки поздрав од Путин

DzeposkiАлександар Џеповски

Катица и Боки поздрав од Путин

Ова е само почекот. Сакате да садите краставици, ќе ги добиете на тацна, ама горчливи. 

Ел Чеко испадна најголем македонски војвода со тапија. Па зар е возможно тој да ги објави оригиналните снимки за разговорот во врска со убиството на Мартин и сите бомби? Знаеме дека многу Македонци ги имаа тие бомби ама сите се криеја па само Ел Чеко има лавовско срце да ги објави. 

За Катица со Боки и сите други инволвирани во врска со рекетирањето знаеа и врапчињата...како тоа и дека муртинецот им зема 50 % од сите рекетирања со бакнување на неговата рака како Дон Корлеоне. 

Ова дело не е на Франција и Макрон, туку на Путин. Едноставно човекот знае како да игра и казнува. Сакате да се занесувате дека западот вреди а Путин бил никој и ништо... чукнете ја главата десет пати пред да треснете зелени. 

Путин ги држи во раце Америка, Трамп, Макрон, Меркел и сите хазари како мали деца збеснати за сладолед. Кој разбра ќе преживее, кој не разбра во темница или во ќорка. 

Се поинтересно ќе биде на македонската и светската сцена, а за тоа ќе  се погрижи Путин и неговите. 

Само едно знам и многумина сега прогледаа дека муртинецот е во голема беља и тешко дека ќе се извади од оваа житна кал.

Кој се игра со Македонија и посебно со Горниот, се знае што следува.

ВЕЧНА МАКЕДОНИЈА, СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!

 

На прво место

News image

Мицкоски: Годината која ја најавуваа за економска е најтешката и најсиромашната за живот

Мицкоски: Годината која ја најавуваа за економска е најтешката и најсиромашната за живот

Историја

News image

Македонскиот етнос и етногенезата на Македонските династии

Краток опис на античката историјата за Македонија и нејзиното име

Иселеници

News image

ОМД: Венецијанската комисија и официјално против законот за јазици

ОМД: Венецијанската комисија и официјално против зако...

Култура и туризам

News image

Брсјаци и Мијаци

Брсјаци и Мијаци, двете најсочувани племиња на нашата територија, вечните ривали но сепак најдобри...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (39)

ОЛИМПИСКИОТ ПАНТЕОН ВО ПАНОНИЈА -III ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.