Среда, 07 Август 2019   
Продавањето историја со Делчев нема да се признае од никој
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Продавањето историја со Делчев нема да се признае од никој
 
Оваа корумпирана влада на чело со аболициран криминалец кој за пари се прогласи православен Албанец никој не ја зима за озбилно. Сите знаат и гледаат зошто тие за пари ќе се заколнат како виделе со свои очи дека сите крави летаат и имаат млазни мотори. 
 
Ова е лудило, струмички карневал и тотално глуп нереален свет исполнет до даска со криминали, уцени и рекет како основа за живеење и егзистенција. Човек со средно економско којзнае дали завршено да биде историчар, да менува име, јазик, црква и да ги продава на добош сите историски личности и да ја негира земјата за кој тој не е свесен која е и што е, па дури и најпотресен факт дека е тој роден во неа ... тоа е можно само во Македонија. 
 
Да тераш за сенвичи, маичка и капа неколку стотици неиживеани андерталци да скандираат Северна, Северна ... навистина е трагично и жално до каде е отидена работата. Замислете кое им е оправдувањето на оние изроди северни зошто скандирале така, демек за инат на луѓе од дијаспората кои скандирале никогаш северна а не ја кажуваат вистината дека наредба добиле од аболицираниот и владата што рекетира и прави лажни бомби со лепенки додадени и одземени. 
 
Тотално губење време е со Делчев што бил и историјата што се употребува како јавна куќа. Докази има и тие докази некој упорно ги игнорира. Ако де, отрнавме и тоа не прави се посилни и имуни на лаги и интриги. ГОСПОД ЈА ЗНАЕ ВИСТИНАТА И ЌЕ ЈА НАРЕДИ РАБОТАТА НА СВОЈ НАЧИН. АМИН !!! 
 

На прво место

News image

Ниту сме ние Бугари, ни македонскиот е дијалект на бугарскиот

МАКЕДОНЦИТЕ ОД АЛБАНИЈА: Ниту сме ние Бугари, ни македонскиот е дијалект на бугарскиот

Историја

News image

Македонскиот етнос и етногенезата на Македонските династии

Краток опис на античката историјата за Македонија и нејзиното име

Иселеници

News image

ОМД: Венецијанската комисија и официјално против законот за јазици

ОМД: Венецијанската комисија и официјално против зако...

Култура и туризам

News image

Брсјаци и Мијаци

Брсјаци и Мијаци, двете најсочувани племиња на нашата територија, вечните ривали но сепак најдобри...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (39)

ОЛИМПИСКИОТ ПАНТЕОН ВО ПАНОНИЈА -III ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.