Среда, 14 Август 2019   
Песната Като мори душманке предвиде Идризово за Катица
DzeposkiАлексндар Џеповски
Песната Като мори душманке предвиде Идризово за Катица. Тоа беше точно на 13 Фебруари 2016 кога излезе на Јутјуб. 
 
Во третата строфа се потенцира апокалиптички - Дали знаеш што е најново, те чека тебе Идризово. Еве сега после 3 години и 5 месеци сето тоа станува реалност и ајде речете дека нема Господ. 
 
Песната поради голема популарност по наредба на Бејли беше симната од Јутјуб но како горд Македонец од Александровска крв, немаше никакво предавање и напротив контраудар се зададе со реализација на Фејсбук. 
 
Идризово сега ќе мора да се реновира и проширува поради преголема замешаност на СДСМ и нивните полтрони. Сето ова е заслуга и раководено од Западните земји со посредство на Америка. Хан, Могерини, Јункер, Бејли и нивните соработници мора да одговараат за криминал и злостор а нивните земји да платат преку 5000 милијарди евра оштета и да ја вратат територијата, честа, името, историјата, славата и вистината на Македонија. 
 
Имаат и варијанта да игнорираат и да се прават на три и пол, арно ама оној Горниот гледа и казнува сурово. Стравот кај СДСМ, левите ЕУ пијандури и клошари властодршци заедно со ѓаволската американска владеачка елита во сенка се гледа и чуствува силно. Доаѓа денот на одлука и опишан во Библијата, судниот ден на децата на ѓаволот и слобода на Божјата земја - МАКЕДОНИЈА. Благодарни сме ти Боже што секогаш ги откриваш мизерните слуги на ѓаволот и заврши со нив еднаш засекогаш. Време е за љубов и хармонија меѓу луѓето а не за рекетирање и цицање крв во лешинарски стил. ВЕЧНА И СРЕЌНА НАША И ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА. АМИН !!!
 
Uste edna pesna zabraneta za Katica Janeva od Bejli i Zajko po naredba na Youtube da ja skinat. Sega kaj ce begaat ?
 
 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници

Анкета на БИПС: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.