Среда, 21 Август 2019   
АЈДЕ ДА ГО ИСТЕРАМЕ ЃАВОЛОТ И ЦРНАТА ЧУМА ОД МАКЕДОНИЈА

DzeposkiАлександар Џеповски

АЈДЕ ДА ГО ИСТЕРАМЕ ЃАВОЛОТ И ЦРНАТА ЧУМА ОД МАКЕДОНИЈА

Колку се криви Катица, Заев и сите околку нив?

Колку и да е кривицата голема, а богами не се издржува и раскажува, на сите овие актери што ја газат и продаваат Македонија, од Катица преку Заев и сите останати дегенерици, мора да гледаме од друг аспект и да размислиме подлабоко зошто ова се случува. 

Мора да бидеме реални ако не беше Катица лично, ќе беше некој друг.

Не размислува таа со своја глава или да суди со своја глава. Некој друг размислува и суди наместо неа и за неа. 

Исто и со Заев.

Ако не беше тој Премиер, ќе беше друг и ни милиметар немаше да биде подобро за Македонија и народот.

Исто и со Боки и рекетите. 

Кога сме кај рекетите, треба да знаеме дека ова е смислена акција и под контрола на Сорос, Бејли и Стивенсон во корист на најголемите рекетари кои не го жалеа ни "нивниот" Кенеди и многу други каубојци.  

Сето ова не е случајно и нема никаква импровизација и мрдање ни за влакно од големиот брат - шизофреничар и сериски убиец и предизвикувач на војни.

Од овие причини мора да разбереме зошто Груевски беше многу мек и не’ можеше ни една секунда законски се’ да гони, не пак да стори нешто за Македонија уште повеќе за народот. 

Кој е излезот?

Само спонтан излез на масовни протести на народот и отфрлање на илузијата за ЕУ.

Кога сме кај ЕУ, пензиите во Хрватска и Балканците се исто како Македонските, работната сила е се’ поефтина и мора да разбереме дека излез е само ЕВРОАЗИЈА. Се друго е лага и занесување до несвест на штета на Македонија.

Ако треба, недај боже да ја губиме Македонија, зошто да не ја прифатиме и оваа варијанта па ако треба и трета и четврта?

ЕДИНСТВЕНА НАДЕЖ Е САМО ГОСПОД И ТЕШКО НАС ДО КАДЕ ЈА ДОТЕРАВМЕ РАБОТАТА.

Ние со пасивноста ги создаваме таквите како Катица и Заев да ни ги наметнат и да ја уништуваат нашата библијска Македонија. 

ДОСТА БЕШЕ И АЈДЕ ДА ГО ИСТЕРАМЕ ЃАВОЛОТ И ЦРНАТА ЧУМА-СДСМ на чело со Зоран Заев ОД МАКЕДОНИЈА !

АМИН !!!

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.