Среда, 04 Септември 2019   
Послушајте патриоти - вистински и лажни

DzeposkiАлександар Џеповски

Послушајте патриоти - вистински и лажни

Време за солење памет не треба и за удирање во гради кој е поголем патриот е тотално губење време. 

Толку се направивте сите патриоти, паметни и божји маченици што со расцепкани партиички, лажни профили на фејсбукот и критики кон Грујо, Мицко и ВМРО ДПМНЕ така да веќе не се издржувате и не се поднесувате. Воедно заборавивте и едно зборче да кажете за најголемото зло во Македонија последниве 200 до 2000 години - Заев и партијата сатанистичка СДСМ. 

Уште малку Тричко, Милчин и Политико ќе ви станат светци  а Героски како Исус спасител поради преголемата храброст да открие кои се рекетари само затоа што доби прст во уста од неговите. 

Колку само е проѕирна лажната патриотска македонштина на сите вас „таканаречени патриоти“ па дури и кај нормални патриоти кои пробуваат да бидат реални и спуштени на земја. 

Мојот гнев кон вас е преголем затоа што или сте глупи или се правите на Тошо.

Америка направи 300 чуда и ќе прави се до оној момент додека ВМРО-ДПМНЕ не ја прогласат за непожелна и кобајаги терористичка. За Грујо и Мицко само едно ќе кажам - да не си им во кожа и да не даде Господ да ви даде и 1 % на сите вас сето она што тие го преживуваат и осеќат секојдневно затоа што се Председатели на Македонска национална партија. Капак на се е уцената ѓаволска - прием во ЕУ и НАТО. 

Затоа патриоти, вистински и лажни сакам само едно од вас, да почнете да критикувате по комуњарите и Црпко и да ги столчите како шлепер жаба и воедно да ги оставите на мир Грујо, Мицко и ВМРО ДПМНЕ или уште подобро заедно да ги треснете СДСМ со Црпета и тоа најбрзо.

ПАРТИОТИ ИМА САМО МАКЕДОНСКИ, СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИТЕ НЕКА СЕ ГОНАТ КАЈ ЈУНКЕР, МОГЕРИНИ, ХАН И МИЦОТАКИС.

СМРТ ИЛИ СЛОБОДА.

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”

На 25 јануари 2020 година тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД...

Историја

News image

ЕКСКЛУЗИВНИ ДОКУМЕНТИ СВЕДОЧАТ ДЕКА СИТЕ СЛОВЕНСКИ ЈАЗИЦИ ПОТЕКНУВААТ ОД МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК

Документ кој датира од 1967-та, 1968-та и 1969-та година беше ексклузивно обелоденет во „Отворено ...

Иселеници

Култура и туризам

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (4)

ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ II)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.