Среда, 11 Септември 2019   
Дендијас не знае кој е Јеремија Русо

DzeposkiАлександар Џеповски

Дендијас не знае кој е Јеремија Русо

Овој шарлатан што се занесува дека ќе не натераат тие недостојните да сме заборавеле да се нарекуваме Македонци и да се нарекуваме граѓани на Северна Македонија, може само да плива и да се удави во најплитка вода. 

Проверено со факти и докази кои се чуваат во Москва, Русите знаат уште во 7 век јасно и гласно да напишат дека се Македонци од Македонскиот Полуостров, крв Македонска од Александар Македонски и Империја која што владеела со сите па дури и со Египет 307 години. 

Сето ова е доказ дека историјата за Словените и целата историја воопшто е измислена од хазарите со западните земји околу 18 век и ја спроведуваат лагата за свои политички цели. Наместо " преселба сензационална " имаме докази дека во 7 век самите Руси цементираат докази и изјави дека РУСИТЕ СЕ МАКЕДОНЦИ ПОТОМЦИ ОД АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ. Тотален колец наденет на ѓаволот. 

Дендијас, ако ти со Мицотакис се надеваш и занесуваш да не лажете, финтирате и манипулирате, богами ќе ви треба уште триста фурни леб да јадете. Само да знаете дека не правите посилни и по обединети со вашите глупи изјави и намери и СМЕ ПОГОЛЕМИ МАКЕДОНЦИ СО ЗНАМЕТО ОД КУТЛЕШ. 

Ние Македонците може мирно да спиеме затоа што Путин исто така знае за ова како и тоа дека неговите сини очи, златна коса и крвта која му тече е чисто Македонска од Александар Македонски. Само прашање на време кога ќе не извади од калта ... за ден, недела месец, година или две. Важно работи на тоа и услов е да го уништи ѓаволот со западот, сето тоа помогнат и во сојуз со Кина и БРИКС земјите. Што поскоро, тоа подобро и Македонија ќе биде цела, обединета. АМИН !!! 

aleksandar

 

На прво место

News image

Коалициите на СДСМ траат само неколку часа

Коалициите на СДСМ траат само неколку часа се додека тие самите не се демантираат

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.