Среда, 02 Октомври 2019   
Љубе ја продаде државата па сега сака да биде Амбасадор во Австралија

DzeposkiАлександар Џеповски-Австралија

Кога некој јавно е фатен како си ја продава земјата за пусти евра па згора на се, дури се мести да биде Амбасадор во Австралија, плукни се на таа среќа и судбина што не прати на сите маки нас Македонците.

Дали овој шарлатан и рекетерската влада на Црпко и Тредичи се воопшто свесни што е Амбасадор и кој треба да биде поставен и пратен?

Уште сестра Љубе ни требаше, како да не беа доста стариот комуњар Габер, љубовџијата Перо и други леваци со исклучок на Господин Веле Трпевски кој е Ајнштајн за сите овие голубари. 

Како и кому да објасниш дека Австралија е голем предизвик каде Кина ја има доминантната улога а Америка е предпоследна станица пред провалија а воедно првите костени на нашите душмани комшии и нивните газди се печат токму овде и го анализраат менталитетот на Македонците тврдокорни патриоти.  

Што се однесува до љубезноста на Македонците кон такви изроди како Љубе, со гаранција тврдам дека нема да пробаат да го нападнат или малтретираат, ама сигурно и тоа милион проценти ќе биде игнориран и сите врати ќе му бидат затворени освен кај приватните црквени компаниски директори и предпоставени на рекетарскиот струмички Владика.

Исто така Македоците од Австралија не забораваат и денот кога Љубе замина во Косово да се види и дружи со косоварот кој украде 50.000 евра од Македонската пошта и беше осуден на 8 години затвор. Исто така го паметат и со големото пријателство со Харадинај  а воедно како плукач и ширач на омраза кон ВМРО ДПМНЕ и Груевски. 

Затоа Љубе ако не сакаш да бидеш предмет на измотавање и понижувања, не помислувај да стапнеш и како турист во Австралија, а камоли како Амбасадор.

Во Австралија нема северни, запомни САМО ЧИСТИ И ГОЛЕМИ ПАТРИОТИ МАКЕДОНЦИ кои со солзи во очи и преголема гордост и љубов го изговараат името МАКЕДОНИЈА, никако северна.  

Доколку сакаш Љубе пари, оди продавај ја Грција како Северен Јунанистан а оставија Македонија на мир доколку и малку ти значи.

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА, ВЕЧНО И ДОЛУ ИЗРОДИТЕ И РЕКЕТАРИТЕ КАКО ЉУБЕ И КОМУЊАРИТЕ.

АМИН !!!

На видеото погледајте како сестра Љуба ја продаваше Македонија:

https://www.youtube.com/watch?v=tq0djuvFmWo&feature=share&fbclid=IwAR3B6CWCUcTuj9wiKhjZEyKmGkcu8VtiQEdcrujgR2JbKbucEykLBhqeTMw

 

На прво место

News image

Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод

Историја

News image

ЗНАМЕТО Е СВЕТА РАБОТА

Македонското сонце изгравирано на ѕвоно во 1834 година, на коешто пишува: ☨ МАКЕДОНИА ✵- Мајстор ...

Иселеници

News image

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот список за дијаспората

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот спис...

Култура и туризам

News image

Чекори кон небото

Чекори кон небото, Виолета Сековска и други

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (8)

III ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ VI) Во Делибатската пеш...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.