Среда, 09 Октомври 2019   
Дали да се верува на трета политичка опција во Македонија?

DzeposkiАлександар Џеповски

Дали да се верува на трета политичка опција во Македонија?

Ова е прашање на кое треба брзо и храбро да се размисли. 

Лично и персонално сакам да го споделам моето размислување јавно и да биде мое, а не наредба и закон на кои мора да се поклоните. 

Од досегашните идеи, размислувања и планови кои сите таканаречени опции, партиички и нели разочарани од двете најголеми партии, една работа ми боде очи и не разбирам ... како сите овие „разочарани“ удираат по ВМРО-ДПМНЕ, предходно по Груевски а сега по Мицкоски, НО НИКАКО ПО ЗАЕВ И СДСМ ?

Едно зборче да се немало за рекетарската влада која уште само што не почна да вади органи од телата на Македонците и да ги продава за пијанки и кафански лумперајки. 

Да бидам попрецизен, мене третата опција и сите демек разочарани поединци по Фајсбук и интернет ми се дефинирани како платеници на Заев и СДСМ. Уште потрагично е самиот факт што дури еве и да се навистина толку искрени и чесни, не гледаат дека му вршат голема услуга на Заев и СДСМ со намалување бројот на Македонци и Македонскиот интерес за кауза како сложни и обединети Македонци со свое ЈАС ? 

Оваа трагедија не е нова настаната, напротив вака било и пред 50, 100 па и повеќе години.

Дали ќе остане така или ќе пресечеме на арно, ситуацијата е сега многу алармантна. Како и да е, трета опција (ако веќе се формира) мора да биде во склоп и безусловно со ВМРО ДПМНЕ а се друго е погреб на Македонија. После тоа, ако заедно и сложно се искорени Заев и СДСМ, може да збориме за разлики и препирки, но на високо и цивилизирано ниво, не на муртинско комуњарски начин. 

Дали третата опција што се кочопери многу по интернет е спремна за соработка и да подаде рака на Мајка Македонија или ќе стане орудие на Заев, СДСМ, Сорос и Масоните ?... нека одлучат машки и без многу калкулации.

Господ ќе пресуди на крај.

Господ да ја чува нашата единствена татковина Македонија!

Амин!!!

 

На прво место

News image

Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод

Историја

News image

ЗНАМЕТО Е СВЕТА РАБОТА

Македонското сонце изгравирано на ѕвоно во 1834 година, на коешто пишува: ☨ МАКЕДОНИА ✵- Мајстор ...

Иселеници

News image

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот список за дијаспората

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот спис...

Култура и туризам

News image

Чекори кон небото

Чекори кон небото, Виолета Сековска и други

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (8)

III ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ VI) Во Делибатската пеш...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.