Среда, 30 Октомври 2019   
Александар Џеповски: Која е разликата помеѓу Заев и Ал Багдади?

DzeposkiАлександар Џеповски

Која е разликата помеѓу Заев и Ал Багдади?

Оценете сами, ама едно им е заедничко - газдите Американци. Дали Заев е свесен каде и со кого се заплетка? 

Моите информации преку интернет со најугледни аналитичари ми овозможува сосема комотно да изјавам дека Заев, како Багдади, Бин Ладен и сите слуги за пари на Американците дека имаат само две алтернативи: Сигурна смрт или менување на идентитет преку глумење смрт. Првата е радост на народот а втората не се препорачува затоа што сите вложени пари на Американците ќе треба да се вратат и после тоа го бришат изродот со цела фамилија.

Оправдувањето на Јенките се состои во тоа што немаат добро мислење за некој што си го продава народот и земјата за пусти пари. 

Но уште позаедничко на овие двајца им се ракетите С 400 на браќата Руси. Зошто? Па затоа што во Сирија ептен се изпозанесе Ал Багдади дека ќе владее но со поставување на овие ракети ете до каде стигна.

Во Србија деновиве се поставија истите ракети и сега каде ќе бега Заев затоа што во радиус од 400 километри едноставно покриена е Македонија со се‘ Муртино. Така работат Русите и нема леб за изродите и предавниците.

Дали после ова сериозно се размислува во ВМРО ДПМНЕ со кого се фаќаат на оро и колку е штетна самата помисла да си една секунда во ЕУ и НАТО?  

СЛАВА ТЕБЕ БОЖЕ ШТО ИМАШ ПРЕГОЛЕМА СИЛА И МОЌ ПА ГИ КОНТРОЛИРАШ СИТЕ РАБОТИ.

ОД НАС СЕГА ЗА СЕГА НЕ СМЕЕ И НЕМА ШАНСИ ДА ПОМИСЛИМЕ ДЕКА ЗНАЕМЕ ШТО ПРАВИМЕ.

МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ СПАСИ ОНОЈ МОМЕНТ КОГА ЌЕ ПРОГЛЕДА ДЕКА ПОЛИТИЧАРИ НЕ СЕ ИСТОРИЧАРИ ТУКУ ТРГОВЦИ ВО ИМЕ НА НАТЕМАГО.

ВЕЧНА И ВЕКОВИТЕ МАКЕДОНИЈА.

АМИН !!!             

 

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (62)

Маноил Мане Јаковлевски својот живот го посветил на македонската кауза. На тој пат него го следат ...

Култура и туризам

News image

СЕДУМ ГОДИНИ ОД УПОКОЈУВАЊЕТО НА МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ

Митрополитот полошко-кумановски г. Кирил почина на 10 јуни 2013 годинаа, а бешероден како Никола П...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (29)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.