Среда, 27 Ноември 2019   
Западот умира и православието се враќа триумфално

DzeposkiАлександар Џеповски

Западот умира и православието се враќа триумфално

Се повеќе и повеќе од ден на ден пука филмот кај народот. Фалениот запад т.е. ЕУ, НАТО и богатиот живот и стандард го доживеа своето фијаско и тука повеќе дилеми нема, специјално преку примерот со Романија, Бугарија и околината. 

Америка пробува со труењето на Трамп да назначи нов лидер кој ќе оди во трета светска војна со Кина и Русија и на тој начин да избегне да ги плаќа долговите од преку 165 трилиони долари само кон Кина и да се консолидира за нов почеток и зацрвстување на украденото и позајменото како природно богатство на Хазарите. 

Историјата покажала еден феномен, кој е за почит.

Секои 300 години медитеранските земји, слецијално Македонија се исправа и станува сила и велесила, воедно и фактор во светот. Овојпат тоа ќе се случи од два фактори: Првиот Македонија одредена од Бога да владее и тоа неслучајно последните 4000 години на кои укажал дури и Александар Македонски и второто е Православието, со кое неколку пати Македонија се креваше од пепел, а ние тоа го "гледаме и премолчуваме" со Византија, Источно Римско Царство итн итн. 

Затоа Македонци драги, главата горе, ќе дојде и денот кога пишаното и зацртаното ќе се оствари и ова се наговестува преку Путин и Русија, кои ќе го соборат злото западниот свет и Хазарите.

ВЕЧНА И ВЕКОВИТА МАКЕДОНИЈА.

АМИН !!! 

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.