Среда, 18 Декември 2019   
Александар бил цар Бугарски и Бугарија била библиска земја поради борчовите на Заев

DzeposkiАлександар Џеповски

Александар бил цар Бугарски и Бугарија била библиска земја поради борчовите на Заев

Вака некако ќе изгледа иднината на Македонија со благослов од Димитров за да не му се исуши раката. 

Борисов го најде кабаетлијата Заев и сега си игра поздрави честитки со Македонија во секој поглед. Даваш име, историја, Делчев и сите доајени и историски личности, па така Александар Македонски ќе биде во иднина Александар Бугарски. Нели по нивно Македонија е Бугарија па ќе излезе на крај дека царството на Александар да ти било Бугарија. 

Исто така бидејќи Македонија е 37 пати спомната во Библијата, па така ќе биде по мерак нормално како Павле сонил човек кој му рекол - Јас не сум Македонец туку прав бугар и дојди во Бугарија да ни помогнеш и да го рашириш христијанството. 

Бојко може сето ова да го направи и ќе го спроведе од инат затоа што Заев не му дал акции од Комерцијалната банка на Хари. 

Хановите Аспарувоци никогаш не збореле ни Македонски ниту пак бугарски кој станува официјален со создавање Бугарска држава 1878 и поставен за цар Фердинанд ( бугарско име е ова ??? ). Хановите доаѓаа, пљачкаа и бегаа, затоа што требало да постават преку 250 000 војска а тоа би значело ослабнување и крај на татарските ханови. 

Заев продава се живо Македонско и само се секира за децата негови да не им фали влакно. Денес другите деца не се важни како и децата наши Македонски од минатото - Делчев, Илинденците, Самоил и се секира само што ќе им посака душата на Борисов и влавот Каракачанов. 

Дојде време да расчистиме за име, јазик, историја и многу други работи. Потребно е само памет, смиреност и стрелци поединци кои ќе газат убиствено со докази. Сето тоа е можно со помош на Горниот. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Виктор Грозданов: Царот е гол!

Фудбалската репрезентација на Северна Кореја успеа да се пласира на светското првенс...

Историја

News image

Словенското писмо го изучив од татко ми Димитрија Македонски, зашто сме Македонци (1846 година)

„Да се знае кога  селаните од моето родно с. Радибуш, Криворечка Паланка, ме главија за учител ...

Иселеници

News image

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

Култура и туризам

News image

Одење по невестата во Зубовце

Во неделата наутро, младиот девер, со зојачката карта и со тапаните оди да ги покани кумот и старосв...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (56)

ЗНАЧЕЊЕ НА ПОИМИТЕ „ХЕЛЕНИЗАМ“ И „МАКЕДОНИЗАМ“

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.