Среда, 25 Декември 2019   
Сорос ни го " промени " името за само 45 милиони евра
Dzeposki
Александар Џеповски
 
Сорос ни го " промени " името за само 45 милиони евра. Под наводници е промени, затоа што едноставно може да се врати со волја и желба на народот а не со коруптивните политичари и закони. 
 
Замислете, со само 45 милиони евра, колку ефтини биле политичарите и тоа се вкупно сите политичари вклучувајќи ги и тие криминалци од соседните земји. 
 
Што толку запнале да не уништат и воопшто да не нема ? 
 
Одговорот е прост и едноставен - БОГОВИТЕ !!! 
Да, токму така - Боговите. Познато е дека Македон бил Бог, па Зевс, дури и Александар Македонски се сметал за Бог. 
 
НО НАЈИНТЕРЕСНО ЗА НАС МАКЕДОНЦИТЕ Е ДЕКА И ИСУС ДА ТИ БИЛ МАКЕДОНЕЦ. 
Според фалсификатот на Хазарите, Масоните и Ватикан и нивната приказна за Исус, мајка му значи Марија или популарно наречена Богородица била од Птоломеите плава крв и нели како невина затруднела од Господ, што како и да се заврти, по мајка значи Македонка, која морала да биде со плава крв. 
 
Но последниве години преку интернет излегува на површина една теорија според која Исус бил син на Клеопатра и Цезар. Сето тоа перфектно се совпаѓа со времето и бил гонет од Римјаните. да не заборавиме дека Охрид и Јерусалим се идентични градови, невероватно слични специјално во тоа време и описот нивни е фрапантно симетричен. 
 
Не е мое да ширам теории и претпоставки, но фактот дека Сорос и Хазарите навалиле многу да не искоренат последниве 200 години и нивните фаслификати на Библијата, едноставно не тера да размислиме за овој феномен наречен Македонски Богови. Секако да не заборавиме дека Херодот, Платон, Тукидит и многу историчари никогаш не спомнале држава, царство или територија Израел ниту Израелци како народ или малцинство и дека таа земја се нарекувала просто Палестина ... е тука се добиваат новите димензии и ги руши сите теории а воедно е на прав пат да се одгатнат мистериите за Македонските Богови. 
 
ЕДЕН Е ГОСПОД И ТОЈ НА ПРАВ НАЧИН, ПРАВ МОМЕНТ И НА ПРАВО МЕСТО ЌЕ ГО ДАДЕ ОДГОВОРОТ. НО ЕДНО Е ВИСТИНА : МАКЕДОНИЈА Е БОЖЈА ЗЕМЈА. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: Честит Илинден!

ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минат...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.