Среда, 01 Јануари 2020   
Со указ на Султанот се создадоа нови цркви и држави
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Со указ на Султанот се создадоа нови цркви и држави. Истовремено се укина Македонската црква и државност воопшто. 
 
Се создадоа нови цркви преку рушвет и мито или бацирака од илјадници златни лири. Тоа се грчката, бугарската, српската, албанската, романската и најава за нови држави паралелно со тоа и екстра рушвет. На тој начин Ротшилдови уште од тоа време преку Западот, Англиската банка и Америка во прогрес како база и столб на злото што следува ја финансира Отоманската Империја ( со која Хазарите имаат блиски корени ) и ја прекројува картата на Европа и Медитеранот на рачун на Македонија и Македонскиот Полуостров. 
 
Најповеќе што иритира е фактот што Македонската елита од тоа време беше свесна за оваа активност и нудеше три пати повеќе мито, но планот на Хазарите и Ротшилдови беше најва и ужас за Македонија да не се признава по никаква цена. Тие, Хазарите најавија војна на истребување на Отоманите и Султанот, како што успеаја преку Кемал Ататурк, при секоја најмала помисла да му даде воздух и шанса на Македонецот да се исправи и стабилизира. 
 
Македонија ќе воскрсне како што воскрснувала многу пати во историјата. Сите неправди ќе се исправат и ќе дојде денот на наплата. Дали ќе дочекаме ние ? Не е важно сега толку ама би сакале да видиме со свои очи. 
 
Ќе оставиме на Бога да одлучи за овие неправди.
 
ТОА Е ОНА ШТО ПОСАКУВАМ ВО НОВАТА 2020 ГОДИНА, ДА ПРЕКИНЕ НЕПРАВДАТА КОН МАКЕДОНЦИТЕ И НОВОКОМПОНИРАНИТЕ ЦРКВИ И ДРЖАВИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПОЛУОСТРОВ ДА ИСЧЕЗНАТ И СЕ ДА СЕ ВРАТИ НА СВОЕ МЕСТО КАКО ШТО БЕШЕ.
МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА. 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.