Среда, 08 Јануари 2020   
Кој тоа подметнува пожари во Австралија?

 

DzeposkiАлександар Џепоски

Кој тоа подметнува пожари во Австралија? Се знае, има докази ... на Сорос фелата, дипстејтот. 

Dzepovski 4

Последниве неколку месеци има толку многу пожари во Австралија и навистина се поминаа сите граници со подметнување пожари па така да е неиздржливо а да не се посочи прстот кон никого. 

Фатени се на дело дронови со осиромашен ураниум како се исфрла преку ласери и предизвикува ненормален пожар што не може да се смири. На тој начин нарачителите сакаат да направат штети и да го карциномисуваат народот Австралски, поради тоа што не рипа од радост за глобалнато нели затоплување и да најде спас преку Соросовци во некој нов вид на енергија што ќе кошта 7 до 10 пати поскапа струја, вода, даноци и воедно робови пред изчезнување. 

Фармерите се уништени, плачат како мали деца, исто така сите фарми купени во Австралија од Кинезите и сите знаат  дека парите од осигурителните компании ќе завршат 10 % кај оштетените а 90 % кај Соросовите бандити корпорациски. Австралија ќе мора 10 милијарди да се задолжи, а кај кого ? Се знае,кај Соросовци. Така живее и печали Америка. 

avstral 1

avstral 2

Од приложените слики ќе приметите кај огинот дека се појавува ликот на ѓаволот. Пожарникарите професионалци и волонтери кажуваат и се колнат во децата дека многу се исплашени од тоа затоа што слушале истовремено смеење и радување на ѓаволот. 

Американците се мајстори за проекции визуелни и се спремаат на небото да направат каскоро каде тој, ѓаволот , ќе рече јас сум господ и сите да ме следите и да се поклоните, преку проследена војна која ја најавуваат во моментов со Иран. Навистина америте претераа, предходно изгореа шуми во Амазон и Сибир па сега удрија на Австралија. 

Дали навистина ѓаволот се појави или е фотомонтжа, едно е сигурно - Господ ќе реагира. 

САМО ГОСПОД МОЖЕ ДА НЕ ИЗВАДИ ОД ОВАА СИТУАЦИЈА КАДЕ ДИПСТЕЈТОТ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ И ЦРВЕНИ ЛИНИИ ВО ИМЕТО НА НАТЕМАГО НИВНИ. ДОСТА БЕШЕ. 

П.С. До овој момент, нема информации дека има Македонци настрадано од пожарите или повредени. 
Исто така нема ни информации за тоа дали имот(и) на некој(и) Македонци се уништени со овие пожари ниту пак некоја црква, манастир или друштвена просторија.
Да се неадеваме дека ѓаволот овојпат ги заобиколи Македонците и не ни напакости. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Заев во паника уште сега ја призна победата на ВМРО-ДПМНЕ

Заев во паника уште сега ја призна победата на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните предвремени парламентарн...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (39)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (39)

Иселеници

News image

Богојавление го одбележаа и Македонците во Албанија

Богојавление го одбележаа и Македонците во Албанија

Култура и туризам

News image

ЗА БОЖИЌ -СО ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ

Поетесата Марија Емилија Кукубајска ЗА БОЖИЌ  -СО ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (3)

ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТАНА ПАНОНИЈА (ДЕЛ I)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.