Среда, 08 Јануари 2020   
Ја сакаме Америка! Ама го мразиме Израел?! .

Ја сакаме Америка! Ама го мразиме Израел?!

Идниот амбасадор на Македонија во НАТО, Дане Талески, му се закани на Иран поради нападите врз американските бази. ОК легално, САД ни е сојузник, ама малце смешно.

И додека едниов застанува во одбрана на САД, близок соработник на Заев ги навреди Евреите, го навреди Израел.

Мерсиха Смаиловиќ, објави нацистички пораки по социјалните мрежи. Истата таа Мерсиха којa држи прес-конференции од партиското седиште на СДСМ, директно и порача на новата министерка за труд и социјална политика да си закачи давидова ѕвезда бидејќи е Еврејка.

Само за потсетување, давидова ѕвезда, нацистите им закачувале на Евреите во втората светска војна или попросто кажано НАЦИСТИТЕ ГИ ОБЕЛЕЖУВАЛЕ ЕВРЕИТЕ.

Имено тогаш се направени најголемите злосторства врз Евреите од страна на војниците на Хитлер.

Е сега работава испаѓа „Ја сакаме Америка ама го мразиме Израел“, другари едно со друго некако не оди, ви кажал ли некој како стојат работите.

ПС: Ако го навредите Израел директно ја навредувате и Америка

Да го навредиш Израел на најмизерен можен начин само поради тоа што сакаш да си лечиш лични фрустрации од само тебе познати причини, а притоа си еден од гласноговорниците на СДСМ, кажува три работи.

  1. Лечиш лични фрустрации
  2. Верски причини
  3. (не би сакал да помислам) Од СДСМ ти кажуваат така

За првите две работи никој не може да ти замери, ама баш никој, ама…

Не би сакал да помислам дека е ова третото затоа што сте партија на власт, а партија на власт мора да знае што значи Израел за Америка.

Не дека ние како држава може многу да му наштетиме на Израел, туку дека даваме лоши сигнали кај Америка.

Ристе Здравков

https://kurir.mk/kolumni/ja-sakame-amerika-ama-go-mrazime-izrael/

 

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.