Вторник, 28 Јануари 2020   
МАКЕДОНИЈА ДА ГРМИ!

vladimirВладимир Панчевски

Судијата Владимир Панчевски повикува на обединување на сите противници на владеачката коалиција со цел да се создадат услови за враќање на достоинството и името Македонија.

vlad

На Македонија сега и веднаш и треба обединување онакво големо СЕМАКЕДОНСКО да ГРМИ, да ТРЕШТИ, од душата да ти се ослободи грутката и солзи да потечат од радост, да си ја вратиме државата да си го вратиме достоинството!

Ги повикувам сите!

- Македонски патриотски здруженија,
- Бојкотирачи,
- Лидери на политички партии (освен предавничката коалиција на власт),
- Сите поединци и граѓани кои се против злото што владее со Македонија и кое не предаде за векови,
- Водачи на движења и организации

Фрлете ги своите суети обединете се, веднаш да оформиме обединувачка изборна платформа и коалиција за убедлива победа на Македонија и македонците да му покажеме на светот дека Македонците се суверени на оваа територија и дека оваа МАКЕДОНСКА ДРЖАВА постоела и ќе постои како таква и нема да биде територија за поткусурување!

Македонци, сите наброени подадете си рака и не се препукувајте меѓу себе, сите во душата истото го сакаме нека историското ВМРО оживее како феникс во пламен!

Преспанскиот договор и Северна се и ќе бидат мртви не зошто некој ќе дојде и ќе ги смени туку зошто народот го сака тоа и никогаш нема да го прифати предавството. Сите ги слушам се тепаат кој ќе го врати името, а сите сме свесни дека тоа е процес дали траел 10 дена или една година не е важно сите сме единствени во тоа што го сакаме, чувствуваме и не боли.

До сега мислам дека сите сфативме дека за да се оствари ова треба да си многу силен како власт, а нас сите преголемата болка и желба за историското име не прави разединети.

Тоа што на сите ни е во срцето не разединува и отуѓува, да се здружиме МАКЕДОНИЈА ДА ГРМИ!

Верувам во силата на Македонија и македонците! А после победата на 12 април 2020 година да ги засукаме ракавите и да одработиме за достоинствен живот.

 

На прво место

News image

Пола влада е во изолација, тие говорат за датум на избори

Во денови кога стотици граѓани се заразиле а десетина починале од корона, СДСМ уште зборуваат за...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.