Среда, 04 Март 2020   
Егејско море Заев ќе го пресушеше ако не беше под Грчка окупација
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Егејско море Заев ќе го пресушеше ако не беше под Грчка окупација.
Со оваа констатација го вперувам прстот кон Заев затоа што не е нормално во ниту една земја и на цела Галаксија езерата да пресушуваат а Премиерот мртов ладен да не зуцне ни едно зборче. 
 
Па добро Македонци драги, треба ли Заев да ви ја исцеди крвта на сите па дури тогаш да го кренете гласот или да покажете гордо тупаница?
Треба ли Заев да ви земе платите до даска, да ве остави гладни, да ви ги продаде куќите, одземе фамилиите и на крај да ве продаде како робови? 
 
Се знае дека Мавровско, Дебарско, Преспанско езеро ги дава под концесија  на Албанците за нивни приватни хидроцентрали. Продаде човекот име, јазик, црква и рекетира се живо и диво ... дали Македонија ќе ги сочува и планините и нема да биде пуста рамница? 
 
Вашата конфузија, збунетост и плашлив карактер му дава повеќе сила и решителност да ве сотре и однесе во пеколот заедно со него и слатките му милијарди евра, околу сто до двеста, благодарение на вас. 
 
Господ знаеше за овој ѓавол дека ќе дојде во ова време, па затоа Егејското Море привремено им го подари на новокомпонираната грчка нација . 
 
ДАЛИ НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ ЗАСЛУЖУВАМЕ ДА ГО ИМАМЕ ЕГЕЈСКО МОРЕ И ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА КОЈА НИ Е ОСТАВЕНА КАКО АМАНЕТ И  ПОДАРОК ОД БОГА И ВОДЕНА ОД СЛАВНИ ГЕНЕРАЛИ КАКО АЛЕКСАНДАР?...КОГА НЕ ЗНАЕМЕ ЕЗЕРАТА ДА ГИ СОЧУВАМЕ ОД ЧУМАТА МУРТИНСКА?
 
КАЗНЕТЕ ГО ОВОЈ ШАРЛАТАН НА ОВИЕ ИЗБОРИ И ПРИПРЕМЕТЕ МУ ТЕМНИЦА ВО ШУТКА, ИДРИЗОВО ИЛИ НАЈГОРЕ НА КОРАБ ПЛАНИНА. МЕСТОТО НЕ МУ Е МЕЃУ МАКЕДОНЦИ И МАКЕДОНИЈА. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Пола влада е во изолација, тие говорат за датум на избори

Во денови кога стотици граѓани се заразиле а десетина починале од корона, СДСМ уште зборуваат за...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.