Вторник, 03 Март 2020   
"Зорт" коалицијата го тера Заев повторно да биде лицемерен

Igor JanusevИгор Јанушев

"Зорт" коалицијата го тера Заев повторно да биде лицемерен.

Кога му требаат македонските гласови се колне во жицата, во најмилото. Сега, кога целосно ги изневери, започна да се додворува на албанските гласачи повторно лицемерно, кажувајќи дека СДСМ не е македонска партија.

Јас би рекол очајно лицемерие на човек кој е свесен дека ќе загуби и сега е подготвен на се. Но, добро е што граѓаните може лесно да препознаат дека Заев не ја говори вистината и носи само разочарувања, зошто овој човек е виновен за сите порази, сиромаштија, измами, криминал.

Затоа, да му ја исполниме желбата, на овие избори да излезат Македонците, исто и другите граѓани и да кажат што мислат за ваквото лицемерие и измами.

Обновата доаѓа!

#ОбноваНаМакедонија

 

На прво место

News image

Виктор Грозданов: Царот е гол!

Фудбалската репрезентација на Северна Кореја успеа да се пласира на светското првенс...

Историја

News image

Словенското писмо го изучив од татко ми Димитрија Македонски, зашто сме Македонци (1846 година)

„Да се знае кога  селаните од моето родно с. Радибуш, Криворечка Паланка, ме главија за учител ...

Иселеници

News image

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

Култура и туризам

News image

Одење по невестата во Зубовце

Во неделата наутро, младиот девер, со зојачката карта и со тапаните оди да ги покани кумот и старосв...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (56)

ЗНАЧЕЊЕ НА ПОИМИТЕ „ХЕЛЕНИЗАМ“ И „МАКЕДОНИЗАМ“

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.