Среда, 18 Март 2020   
Фијаското со дијаспората и изборите се спасени преку корона вирусот

DzeposkiАлександар Џеповски

Фијаското со дијаспората и изборите се спасени преку корона вирусот

Таков вид на лакрдија и безобразлук нема никаде дури низ цела Галаксија во милиони планети доколку (се надеваме) постои живот, како во нашата Македонија преку СДС на чело со муртинецот. Сето тоа се покажа со понижување на дијаспората деновиве кога се бараа 6500 пријавени минимум за гласање избори на 12 Април 2020. 

Покрај сите перипетии на тотален минимум и игнорирање на Македонците да не гласаат, оваа брука не се кажува.

Нели поради Грујо само се отселиле преку 600.000 Македонци?

89268337

Па сега дури само 7.500 се пријавиле ама незаконски биле 1.400 па ете само 6.100 некои си изгубени или "платени од Русите и Кинезите" демек ептен мал број Македонци на радост на Грците и Бугарите и сите негатори на купче... да се нема шанси никако Македонецот да го искаже своето какво такво политичко гледиште и право на глас. 

Ваквото местење и глупирање на СДС укажа несвесно како ќе поминат изборите доколку се одржат.

ВМРО-ДПМНЕ може убедливо да победи со 99,9 % и на крај Зајко преку ЕУ и НАТО ќе победи убедливо со 102,7 % и око нема да им трепне без никаков срам на "големите демократи и цивилизирани избањати " западњаци и амери.  

Корона вирусот измислен во американските лабаратории како биолошко оружје ја спасува оваа трагикомедија од избори во Македонија.  

Сонот Македонски да се тргне хунтата муртинска на чесен и регуларен начин се пролонгира за некое подобро време или никогаш повторно дадена шанса, затоа што ако не гледате дека ова е војна со корона вирусот, тогаш не очекувајте да преживеете нуклеарни бомби па да се добие нов датум за избори, кој муртинецот ги избегава по секоја цена. 

САМО РЕВОЛУЦИЈА Е СПАСОТ.

СЕКОЕ УТРО ДА СЕ БАРА ПРЕДАВНИЦИТЕ НА КЛОЦИ ДА СЕ ИЗБРКААТ И РАСПОПИТЕ ДА СЕ ИЗБРИЧАТ И ДА СЕ ОСЛОБОДАТ ЈАНЕ ЧЕНТО И БРАЌАТА КОИ ЛЕЖАТ ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАНДАНИ, ТИЕ ОБЕДИНЕТИ СО ВМРО-ДПМНЕ И ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ДА ЈА ВОДАТ МАЈКА МАКЕДОНИЈА.

САМО ТИЕ КОИ ЛЕЖАТ ВО ЗАНДАНА ЗА МАКЕДОНИЈА... САМО ТИЕ МОЖАТ ПРАВЕДНО ДА ЈА ВОДАТ МАЈКАТА-НАША СВЕТА МАКЕДОНИЈА И ДА ГИ ИСКОРЕНАТ КОРОНА ВИРУСОТ И СИТЕ ПОЛИТИЧКИ БОЛЕСТИ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

МАКЕДОНИЈО, ТЕ САКАМЕ (во сите твои бои)

Марија-Емилија КУКУБАЈСКА и Емилија Кукубајска

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.