Четврток, 21 Мај 2020   
Вело Марковски да управува со кризниот штаб за коронавирусот на местото од Филипче и Караџовски!

 
Споделете сите да се приклучиме! Иницијатива Вело Марковски да управува со кризниот штаб за коронавирусот на местото од Филипче и Караџовски!
Предлагам итно распуштање на партиското дувло на СДС предводено од д-р Жарко Караџовски, а кого нивната ПР служба го нарекува Кризен штаб и на негово чело да се постави инфектологот проф. д-р Вело Марковски.

Република Македонија не смее да си дозволи повеќе ниту еден ден со нејзината судбина и судбината на нејзините граѓани да раководат политиканти и шарлатани од типот на Венко и Жарко.

Пикот, пикот та преку пикот! Чекајќи го пикот по паметот на овие двајца скршена е кичмата на македонската економија, а со сигурност вака притворени и здравјето ќе си го изгубиме!

Нема земја во светот која не ги попушта мерките, кај нас Оливер ќе не апсел и затварал, а Венко постарите од 65 години ќе ги држел во карантин до Нова Година.

Да се разбереме, ова не го пишувам како Македонец, Христијанин или како подржувач на ВМРО, туку единствено како човек кој е загрижен за иднината на неговата татковина, Македонија, верувам како и секој друг нормален човек во моментов. Мораме да бидеме гласни, не смееме да си дозволиме вакви ликови, засилени со Спасовски, Шеќеринска и Заев државава да ни ја бутнат во амбис.

#БојкотирамПолицискиЧас
#НемаСлободаНаДвижењеНемаМир

7065Александар Пандов

https://mkdpress.site/archives/917

 

На прво место

News image

Сите балкански земји вкупно имаа 45 заболени, а Македонија имаше 89!

Сите балкански земји вкупно имаа 45 заболени, а Македонија имаше 89! Власта мора да преземе одго...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.