Среда, 03 Јуни 2020   
Христијан Мицкоски е лидер кој знае и умее да ја води државата

5m5Манојил (Мане) Јаковлески

За СДС и Зоран Заев нема потреба веќе ни да се зборува, тие се изгубени во просторот и времето, водени само од омраза кон се што е македонско и се срамат од името Република Македонија.

Зоран Заев и неговата СДС мора да си одат за да може Македонија да оди напред.

СДС и Зоран Заев го сменија името на државата, му ја подарија историјата на Бугарија и Грција и го оставија македонскиот народ без иднина. Оваа влада предводена од Зоран Заев не сработи ништо друго, ама направија прав пустош.

Исто така, за да го спроведе сето ова се користеа уцени и притисоци. Блиски луѓе на власта ги искористија познаствата да рекетираат по една стара веќе видена шема: едно евто за мене, едно евро за црквата.

При ситуација на потоната економија и недостаток на идеи и доволни средства, власта почна да се задолжува, така да земјата е задолжена како никогаш досега.

Оваа власт на чело со ЗЗ дојде со манипулации и го излажа народот дека нема да го смени Уставот, името и идентитетот, а сега сака да го излаже со брзи избори во време кога секој ден имаме се’ повеќе новозаразени со Ковид-19.

Тоа го прават со цел да го избегнат поразот за да се спасат од одговорноста за непочитување на Уставот и законите, за непочитување на референдумот и за рекетот кои го вршат одредени луѓе високо позиционирани во власта.

Свесни дека се прочитани и дека нема што да му понудат на народот за следните парламентари избори, властите прават напори да воспостават режим.

Зоран Заев мора да си оди за да може Македонија да оди напред и Македонија да победи. А тоа може да биде само со најсилната опозициска партија ВМРО ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со помош на органите на партијата знае и умее да ја води не само партијата, туку и земјата. Деновите на ЗЗ и СДС се избројани, ќе изгубат толку силно што не ќе знаат каде им е главата, а тоа ќе се случи многу скоро.

Македонија Вечна!

АМИН!

 

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.