Среда, 22 Јули 2020   
Александар Џеповски: Се срамам како Македонец од вакви наместени избори

Dzeposki

Александар Џеповски: Се срамам како Македонец од вакви наместени избори

Овакви избори нема ни во Занзибар, ниту во Тунгузија па дури ни во најзаостаната џунгла кај најзаостанати луѓе.

Се поминаа сите граници и црвени линии и секое понатамошно гласање или глумење демократија е само една криминална фарса во која само единствено Бог знае што се случува и каков вид на криминал се практикува преку нив. 

Но најповеќе е зачудувачки големиот безобралук од Калето и Хановци со Могеринките. Главата на сите ни ја дупнаа од делење лекции за нивните напредни мозоци а ние прости и заостанати ете сме требале на нив да им се поклонуваме и бараме дури датум за преговори во нивниот лажен свет и "демократија" со "најправедни" избори. 

Секој еден што не се согласува или наоѓа и 1 милиметар негодување на мојот гнев како и на сите нормални Македонци, нека оди да се лечи и прегледа и преиспита на психолог и психијатар. Уште еднаш ќе повторам - ВАКВИ ИЗБОРИ СО КРИМИНАЛ НЕМАЛО НИКАДЕ НИТУ ЌЕ ИМА.  

Народот само нека спие и нека не очекува подобар живот за себе и своите деца и внуци.

Една работа видов и научив на Западот каде живеам 35 години. Секој западњак дава дете и живот за државата а кај нас во Македонија македончето зема од државата за да му даде на детето свое. Тие имаат посилна држава а ние послаба до умирање. 

Мојата борба ќе продолжи само за Македонија и уништување на името Северна.

Срамот од оваа генерација која не мрднува со малото прсте за Македонија останува како пелин во градите но сепак се надевам на поубаво утре и иднина на мојата Македонија. 

ВАКВИ ИЗБОРИ И КРЕАТОРИТЕ НИВНИ ЗАСЛУЖУВААТ САМО ЕДНО - ОТФРЛАЊЕ НА НИВНИТЕ БОЛНИ МИЗЕРНИ ИДЕИ И БОРБА ВО КОЈА ЌЕ БИДАТ ТОТАЛНО УНИШТЕНИ ДО КОСКА И НЕКА ИМ СУДИ ГОСПОД, НИКАКО РУСКОВСКА ИЛИ КАЦАРСКА. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

ПРОТЕСТ, утре во 18 часот, од СЦ „Борис Трајковски“ со автомобили до Влада

Христијан Мицкоски: Протест сега, за да не биде предоцна!  

Историја

News image

Извештај за бомбашките напади на Солун во американскиот весник „The St. Louis Republic“ од 9 август 1903 година

„Сцена на улица во Солун веднаш по поставувањето динамит на Отоманската банка. Овој криминал, како п...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФИЈАТА „СЕМЕЈСТВОТО ВИДИНОВСКИ“ ОД ТОРОНТО

Во издание на Книгоиздателството „Македонска искра“ од Ско...

Култура и туризам

News image

ОД ИЗРАЗОТ МЕСИЈА – ПОМАЗАНИК – ДО ИЗРАЗОТ МУЗИКА (25)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, з...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (48)

„ЕВГЕНИКА“ ВО СПАРТА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.