Среда, 29 Јули 2020   
Во Македонија последниве години се накотија многу предавници

Dzeposki

Александар Џеповски

За жал во Македонија последниве години се накотија многу предавници, да бидам искрен вакви изроди имало отсекогаш.

Народов веќе доволно претрпе сите овие години додека транзициски, предавнички, плитки и проклети умови решаваа за неговата иднина!!!

Едно мора да запомниме, дека треба да ги изолираме овие изроди и циркузанти околу нив, слугите на ѓаволот. Да ја зацврстиме љубовта кон нашава мајка Македонија, како една и единствена татковина на Македонците во целиот свет.

Без разлика што и да е, им дозволуваме, без да им фали влакно на главата, да ни ја плукаат нашава држава, да ни ја кодошат истава татковина за која илјадници Македонци низ историјата се бореле и гинеле, за истава и ние деведесетите година се боревме и се изборивме. 

Македонскиот народ не смее да дозволи група изроди, грандомани и среброљупци, да ја претворат Македонија во пепелиште при што ќе страдаат два милиони народ само заради соседните земји и заради лични интереси.

Продаваат јазик, име, идентитет, и што уште не!

До кога треба да се толерираат оние кои упорно работат на тоа да не` нема, да ни го срушат достоинството, гордоста и најлошо од се` со своите глупости да и` го валкаат името, идентитетот и јазикот на нашата Македонија.

Многу пати сме читале во историјта колку Македонскиот народ бил предаден и продаден заради лични интереси, од внатрешни и надворешни предавници и колку пати нашата татковина била фрлена на колена, но сепак секогаш станувала цврсто на нозе!

Жалостен е фактот дека македонскиот народ кој толку многу му дал на светот и кој толку многу страдал во историјата, иако секогаш на страна на правдата, и денес е изложен на понижување и уценување.

Денес имаме сопствена држава, ваква или онаква, наша татковина е, да се бориме да биде подобра, а не да ја омаловажуваме, не смееме да дозволиме некој да ја плука, без разлика кој е тој..

Кај нашиве соседи во однос на националните интереси постои само еден единствен и идентичен став, бидејќи кај нив не е разбирливо некој да ги продава националните интереси за пари.

Кај нашиве соседи сигурен сум дека медиумите, народот и јавниот обвинител, веднаш би реагирале и би ги прогласиле за предавници, изроди и би ги осудиле, веднаш ќе ги прогласат како државни непријатели.

Ние ги толерираме овие јагниња облечени во волчја кожа, кои лажно претставувајќи се како патриоти и вршејќи раздор и поттикнувајќи омраза и нетрпеливост, го тероризираат Македонскиот народ, заради туѓи интереси.

Сите ние, немо ги гледаме, а некои несвесно ги подржуваат.

Бог да ја чува Библијска Македонија!

АМИН!

 

На прво место

News image

Што му порача Димовски на Заев

На изјавата и обид на премиерот Заев да релативизира и да ја внесе „северна“ и во ФФМ, реагираше...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.