Среда, 16 Септември 2020   
Гоце Делчев роден 1872 а Бугарија прв пат станува држава 1878

1Dzeposki

Александар Џеповски: Гоце Делчев роден 1872 а Бугарија прв пат станува држава 1878

Никогаш ама тотално НИКОГАШ држава со име Бугарија или народ Бугари немало до тој датум. Се што ќе прочитате или некој ви " докажува " да си имате на ум дека е фалсификат, како и државата Грција прв пат создадена и никогаш пред 1832 како и Албанија 1913. 

Цел свет знаел во тоа време дека Гоце бил Македонец и неговиот живот и смртта биле пренесувани во сите светски јавни гласила како на пример Американска, Француска, Германска, Руска јавност и медиуми. 

Масоните, Хазарите и западниот свет за да владеат со светот го знаеа клучот - Македонија или Македонскиот Полуостров да го разделат и направат нови држави со измислена историја преку уништување до корен на славното Царство Македонија. До кога, ќе видиме, зависи од Македонците. 

Целата манџа овие неколку години, ја готви западот преку Заев. Кој му дава за право на Заев да изиграва историчар и донесува решенија за менување на име, црква, јазик и продавање на историски личности на вештачките ни соседни држави ? 

Треба ли Гоце да се превртува во гроб и после 117 години од неговата смрт поради новите Котевци и предавници ? Во тоа време Гоце и било кој не можел да учи во Македонски школи или да бидел офицер во Македонска војска затоа што школи, војска, институција, амбасада, држава или автономија Македонија со префикси Македонски биле најстрого забранети од Западот поради новосоздадените им сателити, новокомпонирани држави. ЕДИНСТВЕНО КАКО УТЕХА НЕКА НИ БИДЕ ДЕКА СЕПАК ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БЕШЕ ЗА ЗАПАДОТ МАКЕДОНЕЦ И МАКЕДОНИЈА КАКО ЗЕМЈА КОЈА ЕТЕ ТИЕ ВО ИМЕ НА СВОИ ИНТЕРЕСИ ЈА УНИШТУВАА НО НИКАКО ДА ЈА ЗАКОПААТ. 

ЗАТОА БРАЌА МАКЕДОНЦИ, СИТЕ НА НОГА, ВРЕМЕ Е. 

ГОЦЕ НЕ ГО ДАВАМЕ, КАКО И НАШАТА МАЈКА МАКЕДОНИЈА. 

БУГАРИ, ГРЦИ И ТИ МУРТИНЕЦУ ... ОВА Е ПОЧЕТОК И ОД СЕГА ИМА ДА ГО ОСЕТИТЕ МАКЕДОНСКИОТ ГНЕВ И НЕПОКОР. ГОСПОД ПРОСТУВА, МАКЕДОНЕЦОТ НЕ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Повик до сите Канаѓани со МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО: ПОДДРШКА ЗА МАКЕДОНСКО-КАНАДСКИОТ КАНДИДАТ ДЕН МАСИН

Македонското Меѓународно Движење за Човекови Права (ММДЧП) ги повикува сите Канаѓани со македонско...

Иселеници

Култура и туризам

News image

Од борбата за возобновување на автокефална архиепископија на Прва Јустинијана Охрид

„Улогата на идејата за Охридската архиепископија во црковната борба не било едноставно само лирско и...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.