Среда, 07 Октомври 2020   
Дали е Заев плукнат Ванчо Михајлов?

1DzeposkiАлександар Џеповски

Судот и мислењето е само ваше и имате подршка од мене. 

Една работа боде очи а тоа е нивниот мерак за пари и бизниси на рачун и името Македонија. Заедничко им е продавање на Македонската историја на Бугарите.  

Најновите обвинувања на Палчо дека Заев и пајташот негов сакале во солна киселина да го стопат е идолски поврзано со Ванчо Михајлов, ич дума да не правиме понатаму. Заев можеби ќе импресионираше со смртни пресуди доколку беше во Пиринска Македонија, но за утеха му дадоа таму да си префрла " бизнисчиња и некоја паричка " се така до неколку милијарди за благодет на економијата бугарска. 

Ванчо го имаше Владо Црноземски но Зајко си има дилерчиња со бело и шарено и наместо пријава за затвор удираат чворги и тепаат со шипки за возврат. 

Интелегенцијата и кај двајцата е на многу ниско ниво, затоа што мислат дека со ненаситноста за пари се попаметни од другите и секако нивната илузија дека ќе бидат светци и " мачители " за Македонија која измеќарски би ја турнале во бугарските канџи.  

Сите меѓународни судови и мислења не ги прифаќаат освен на нивните партии каде тие се главни и мора да им служат верно и за атер. Покрај сите снимки фатен во корупција и игнорирајќи ги судовите од Стразбург со куќи покрај Егејот, Заев е или најпаметен или народот е најглуп. Истото беше со Ванчо кој беше во сојуз со фашисти и ни еден закон не го фати. Сето ова докажува од каде дува ветерот и кој ги подржува и воедно форсира нив. 

Трагедијата е што со голем срам треба да констатираме дека овие изроди се родени во Македонија и дозволуваме такви како што се, да не газат и малтретираат воедно да се збогатат на рачун на Македонецот. 

МАКЕДОНИЈА МНОГУ ПАТЕЛА И ЌЕ ПАТИ ОД ВАНЧОВИСТИ И ЦРПКОВИСТИ САМО ПОРАДИ ЕДЕН КУРИОЗИТЕТ - НАРОДОТ ШТО ПРЕМНОГУ МОЛЧИ И НЕ КАЗНУВА ПРАВОВРЕМЕНО. ДА СЕ НАДЕВАМЕ САМО НА БОГА ДА РЕАГИРА ЗА СИТЕ НАС, КОГА НИЕ СПИЕМЕ И НЕ СЕ ОРГАНИЗИРАМЕ ДА СПРЕЧИМЕ ЗЛОСТОР. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот нема да дозволи Заев да ја распродава Македонија

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија ...

Историја

News image

Извештај за бомбашките напади на Солун во американскиот весник „The St. Louis Republic“ од 9 август 1903 година

„Сцена на улица во Солун веднаш по поставувањето динамит на Отоманската банка. Овој криминал, како п...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФИЈАТА „СЕМЕЈСТВОТО ВИДИНОВСКИ“ ОД ТОРОНТО

Во издание на Книгоиздателството „Македонска искра“ од Ско...

Култура и туризам

News image

ОД ИЗРАЗОТ МЕСИЈА – ПОМАЗАНИК – ДО ИЗРАЗОТ МУЗИКА (25)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, з...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (48)

„ЕВГЕНИКА“ ВО СПАРТА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.