Среда, 11 Ноември 2020   
Александар Џеповски: Дали Трамп е последниот Американски председател според баба Ванѓа?
1Dzeposki
Александар Џеповски: Дали Трамп е последниот Американски председател според баба Ванѓа?
 
Ако е така, тогаш значи дека во Америка ќе има граѓанска војна во која Америка би се распаднала на неколку или повеќе држави. Тогаш светот ќе може полесно да диши и светот ќе стане културно поле за натпревар помеѓу народите по урнек на нашиот Гоце. 
 
Друга варијанта или пологично објаснување за нејзиното предвидување едноставно нема. Колку народи и континенти ќе се радуваат на сето тоа, не е тешко да се предвиди, затоа што Америка војува 230 години од нејзиното постоење и само 4 одкога е со Трамп, што значи вкупно 4 години без војна. 
 
Кога сме веќе кај последниве избори (дај Боже последни буквално) мора да спомнеме дека Трамп ги фати глобалистите со Бајден во голема стапица со водениот жиг или поточно криптониот жиг кој беше на сите важечки листови.
Фалсификуваните гласачки листови немаа жиг и види чудо, на  сите нив стои името Бајден. Исто така стотици илјади мртви од 1888 гласале за Бајден како и покојниот боксерски шампион Џое Фрејзер. Како капак на се неизбежни се грешки на софтерите и компјутерите и сето ова е причина никој на никој да не верува и да дојде до неизбежната граѓанска војна во Америка и воедно спас за човештвото. 
 
Да не заборавиме дека Трамп сеуште е председател и секој нареден ден ќе носи поголеми и поголеми возбудувања. Дали најновите смени во Пентагон, ФБИ и ЦИА ќе донесе правда и доживотни затвори за перверзната демократија на глобалистичките сатанисти, ќе каже самото време што најбрзо доаѓа како светлосна година. 
 
Колку Македонија има пропатено од Бајден, само Горниот знае.
 
КОЈ ИЗБРЗА ДА МУ ЧЕСТИТА НА БАЈДЕН, НЕКА СЕ ЗАМИСЛИ УБАВО НА КОЈ ПАТ И ЧИЈА СТРАНА СЕ.
 
СПАСОТ НА МАКЕДОНИЈА Е АЛШАР, ПРЕДВИДЕН ОД БАБА ВАНЃА А ТОЈ ДЕН ДОАЃА НЕКАКО ГАЛОПИРАЧКИ И ГОРДО. 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

News image

ПРОТЕСТ, утре во 18 часот, од СЦ „Борис Трајковски“ со автомобили до Влада

Христијан Мицкоски: Протест сега, за да не биде предоцна!  

Историја

News image

Извештај за бомбашките напади на Солун во американскиот весник „The St. Louis Republic“ од 9 август 1903 година

„Сцена на улица во Солун веднаш по поставувањето динамит на Отоманската банка. Овој криминал, како п...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФИЈАТА „СЕМЕЈСТВОТО ВИДИНОВСКИ“ ОД ТОРОНТО

Во издание на Книгоиздателството „Македонска искра“ од Ско...

Култура и туризам

News image

ОД ИЗРАЗОТ МЕСИЈА – ПОМАЗАНИК – ДО ИЗРАЗОТ МУЗИКА (25)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, з...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (48)

„ЕВГЕНИКА“ ВО СПАРТА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.