Среда, 18 Ноември 2020   
Нека е здрав и жив коментаторот Тони Стојановски

1DzeposkiАлександар Џеповски

Прав коментатор во право време на право место. Нека е здрав и жив коментаторот Тони Стојановски и Господ нека му даде се што ќе посака а од Македонскиот народ има благослов за среќа, радост и вечно колено до недоглед. 

Во овие тешки моменти за Македонија, многу е важно такви како Тони од мајка родени да ја искажат својата љубов и лојалност кон својата земја. Душманите и изродите мора да видат дека Македонија има синови и ќерки кои до последен здив ќе ја бранат својата родена света мајка и земја. Нивните пари и богатсва се само краткотрајни и неспоредливи со 10 златни букви - М А К Е Д О Н И Ј А !!! 

Глупоста на сите душмани последниве години одкога глобалофашистите го наместија со сила Црпко, си нема крај. Македонци земаат бугарски пасоши, двојни државјанства или се " откажуваат "од Македонското државјанство во корист на силна" земја но .. длабоко на сите со голема љубов и внатре во срцето е само една љубов и земја - М А К Е Д О Н И Ј А !!!  

125070155 10218589953115233 1588169446062711204 o

Таа наша Македонија е горда на сите Албанци, Турци и без предрасуди секој еден што ја почитува и сака Македонија заедно со фудбалерите кои настапуваат и гинат за неа, затоа што осетиле, виделе и знаат дека Македонија е една и на сите и за сите. 

На Европското првенство очекуваме Македонија гордо да настапи и да отиде со помош на Горниот што подалеку и до самото финале па ако треба и шампионска титула, спортски е да се надеваме и посакаме.

Тони Стојановски мора да биде коментаторот и би било навреда на Бога ако не е тој. Едно е сигурно, Македонија била и ќе биде наша и на сите добри луѓе но никако на глобалофашисти и црпковци. 

АМИН !!! 

Погледнете ги Македонските коментатори:

https://fb.watch/1PoQY7JBYG/

mkd-reprezentacija

 

На прво место

News image

ПРОТЕСТ, утре во 18 часот, од СЦ „Борис Трајковски“ со автомобили до Влада

Христијан Мицкоски: Протест сега, за да не биде предоцна!  

Историја

News image

Извештај за бомбашките напади на Солун во американскиот весник „The St. Louis Republic“ од 9 август 1903 година

„Сцена на улица во Солун веднаш по поставувањето динамит на Отоманската банка. Овој криминал, како п...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФИЈАТА „СЕМЕЈСТВОТО ВИДИНОВСКИ“ ОД ТОРОНТО

Во издание на Книгоиздателството „Македонска искра“ од Ско...

Култура и туризам

News image

ОД ИЗРАЗОТ МЕСИЈА – ПОМАЗАНИК – ДО ИЗРАЗОТ МУЗИКА (25)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, з...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (48)

„ЕВГЕНИКА“ ВО СПАРТА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.