Среда, 06 Јануари 2021   
Александар Џеповски: ДО КОГА БРАЌА МАКЕДОНЦИ ЌЕ ДОЗВОЛУВАТЕ ДА СЕ ИГРА ЃАВОЛОТ СО ВАС?

1Dzeposki Александар Џеповски

Ако немало попис 20 години, треба ли во 2021 од Заев? Штом толку запнал, игнорирајте таков попис. Со еден збор бојкотирајте и не дозволувајте да има манипулации и нарачани фалсификати. 

Кога нема да има графа националност Македонец, ќе ве заведат како северномакедонци со гаранција. Ама затоа ќе има графа АЛбанец и тоа ако треба ќе бидат и 50 % па и повеќе преку Скајпи, Вибер, интернет ... 

Со ова егзодусот Македонски добива поголем замав и прашање е има ли крај некој да рече доста беше, аман. 

Ако можеше да се игнорира желбата за попис 20 и кусур години, сега треба уште 20 години да нема за инат. 

Како може да има попис, кога со Бугарите сме вратени 2 векови назад во санстефанскиот период па сега и тие ќе инсистираат графа националност Бугари и ако нема милион нема да се признае и поголемо вето за ЕУ.  

Доколку тука додадеме и скриени финти на Грците со ЕУ бирократите, пописот што треба Заев да го направи со Ахмети мора да биде на голема штета на Македонија и Македоците, со оден збор погреб на жив мртовец. 

Решение е народот да се организира преку нови регистрирани оранизации каде авторитетни личности и поединци во име на народот ќе бараат најмалку 5 години да се одложи пописот поради сомнителни игри. 

ДО КОГА БРАЌА МАКЕДОНЦИ ЌЕ ДОЗВОЛУВАТЕ ДА СЕ ИГРА ЃАВОЛОТ СО ВАС? ТОЈ ВИ СМЕНИ ИМЕ, ЈАЗИК, ЦРКВА, ИСТОРИЈА И ШТО ТИ НЕ ... А ВИЕ СЕИРЏИСКИ СИ СЕДИТЕ МИРНО И НЕМАТЕ НИКАКВО ГАЈЛЕ ? 

НЕ МОЖЕ ДА БИДЕТЕ ТОЛКУ ПАСИВНИ И ОТСУТНИ А ГОСПОД ДА ВИ ГИ РЕШИ ПРОБЛЕМИТЕ СВЕТОВНИ. ПОМОГНЕТЕ СИ САМИ НА СЕБЕ ЗА ДА ВИ ПОМОГНЕ ТОЈ, СЕМОЌНИОТ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Заев наместо да купи, моли за вакцини

Срамота е што несуден нобеловец и самопрогласен лидер на регионот како Заев да не може да обезбе...

Историја

News image

Стефан во Христа Бога верен цар македонски

Скоро целосно е непознато кај нас, но уште повеќе кај Србите, Бошњаците и Црногорците, дека во доцни...

Иселеници

News image

ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА ЦРКОВНИТЕ УПРАВИ И НИВНАТА УЛОГА – ДЕЛ II (19)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска...

Култура и туризам

News image

14 jануари, стара нова година

На 1 јануари според стариот (односно 14 јануари според новиот) календар македонскиот народ празнув...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (55)

ДВОЈАЗИЧНОСТА,  РЕЛИГИЈАТА И СИМБОЛОТ НА АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИТЕ 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.