Среда, 03 Март 2021   
Повод - изјавата на Бучковски: МАКЕДОНЦИТЕ ПОСТОЈАТ ОД 44-ТА ГОДИНА, А БУГАРИТЕ СЕ ПОСТАР НАРОД
558651 Д-р Петар Поповски
 
 
Повод - изјавата на Бучковски: МАКЕДОНЦИТЕ ПОСТОЈАТ ОД 44-ТА ГОДИНА, А БУГАРИТЕ СЕ ПОСТАР НАРОД.
 
Замислете, овој неук (неписмен) господин, докажан антимакедонист, беше премиер на Република Македонија..!? Невероватно..! Какви се кретени, аналфабети и гмизавци ни ја воделе нашата татковина. Судејќи по тоа што вели, дека Македонија како држава, народ и нација постоела од 1944-та година, покажа дека тој нема основни знаења од историјата и историската наука воопшто. Народната мудрост би рекла: "Човекот е наполно бос..!". Со тие негови антимакедонски постулати се претстави себе си како личност без најелементарни интелектуслни способности. Срамота..!
 
1buckovski
 
 Како професор на Правен Факултет, со право можам да кажам, дека со своите бедни, примитивни и дефектни знаењa осакатил најмалку 20-ет генерации студенти. Со негов благослов, во 2005-та година беше одржан симпозиум организиран од МАНУ и Институтот за национална историја, на кој Георгија Кастриот-Искендер (Втор Алаександар Македонски, наречен лично од султан Мурат II ), беше прогласен за Арнаутин.
 
Со тој акт си ги покажа своите"антимакедонски рогови". Следната Народна Власт, треба конечно да се пресмета и да расчисти со ваквите и слични дебили, зашто само така во иднина можат да се спречат антимакедонските дивеења во нашата земја.
 

На прво место

Историја

News image

Го подготвувале народот за идната Голема Македонија

Оваа Дружина припаѓа кон денешниот преовладувачки словенски елемент, дека името на тој елемент му е ...

Иселеници

News image

ИЛИНДЕН – НАЈСВЕТЛИОТ ДАТУМ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПЕЧАЛБАРСКА ПРЕСПА И ЉУБОЈНО (2)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА РОМИТЕ 8 АПРИЛ И НИВНИОТ РАЗВОЈ ВО СВЕТОТ

Меѓународниот ден на Ромите 8 Април се слави, речиси, во сите места во Република Македонија, каде&...

Фељтон

News image

ИСТОРИСКИ ДОКАЗИ ЗА ВИСТИНАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (5)

Во Воведот на публикацијата „Историја на македонскиот народ од антички времиња до ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.