Среда, 31 Март 2021   
Александар Џеповски : Ангел Џамбаски провокатор или руски шпион и измеќар?!
1Dzeposki Александар Џеповски
 
 
Едно е сигурно тој и Каракачанов за ситни пари роварат и важно им е да дрпаат од ЕУ, Русија, Кина и било кој... а во овој случај од Русија која си игра мајтап со Балканци. 
 
Со сигурност и од доверливи извори ова е јавна тајна за ниската улога и игра на Џамбаски и Каракачанов кои ете мора да обработуваат за багателната цена кон Русија која ќе им ги замрси конците на западните аждаји. 
 
Бугарите одлучно и категорично се откажуваат од изјавите на овој шарлатан, промашен политичар квазинационалист  затоа што знаат дека ќе ја изгубат Бугарија од самата помисла да се прошируваат до Охрид. Тогаш Русија ќе се смее и ќе им го плесне во лице - Ние ве создадовме и со глуперди како Џамбаски и Каракачанов ве растуривме во 21 век. 
 
Ова е слатка победа на Македонија со тапи хипокрити одродени Македонци и среброљубци како овие двајца. 
 
Колку е жална Европа кога вакви како Џамбаски ги прима и 5 минути по грешка дури и во клозетите во Брисел. Тие се таму да негираат една измачена земја, да и ставаат вето а воедно да се прават браќа администратори. До каде ќе стигнат сите негатори македонски времето ќе покаже и како што одат работите, никој до сега аир нема видено и никаде подалеку не отидоа, се разбира најмногу ќе им страдаат нивните фамилии, ни криви ни должни. 
 
Па Ангел Џамбаски, одроден македонецу, многу брзо ти и Каракачанов како негатори со лажно име ВМРО мора да платите за сите негации и малтретирања. Здодевни сте со тие ваши глупости и спомнување и споредби со Срби и Србија од кои имате комплекси за сите изгубени војни последниве 100 години. Единствено ни е жал што знаеме дека сте Македонци преку 5 милиони но во друга рамка под име Бугарија па просто малку се нервираме со вас и ни кинете нервите затоа што многу едноставно е, наместо да фантазирате голема Бугарија, дај вратете се во матицата и ќе бидете среќни и благословени а не тапоглави како денес со име погрдно што не ви стои убаво и со име кое служи како предмет за измотавање на Грците, другите одродени македонци со коине писмо и јазик.
 
ЏАМБАСКИ, НИКОЈ НЕ ТЕ ЕСАПИ И БИДИ СИГУРЕН ДЕКА ГОСПОД СИ ЈА ЗНАЕ РАБОТАТА И ЌЕ ГО ОСТВАРИ ЗАЦРТАНОТО ИСТОВРЕМЕНО И ДА ВЕ ЗБРИШЕ НА ИСТ НАЧИН КАКО ШТО ВЕ СОЗДАЛ ЃАВОЛОТ. МАКЕДОНИЈА БИЛА И ЌЕ БИДЕ САМО ЕДНА, ЗАЕДНО СО ПИРИН И ЕГЕЈ. 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

Историја

News image

Го подготвувале народот за идната Голема Македонија

Оваа Дружина припаѓа кон денешниот преовладувачки словенски елемент, дека името на тој елемент му е ...

Иселеници

News image

ИЛИНДЕН – НАЈСВЕТЛИОТ ДАТУМ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПЕЧАЛБАРСКА ПРЕСПА И ЉУБОЈНО (2)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА РОМИТЕ 8 АПРИЛ И НИВНИОТ РАЗВОЈ ВО СВЕТОТ

Меѓународниот ден на Ромите 8 Април се слави, речиси, во сите места во Република Македонија, каде&...

Фељтон

News image

ИСТОРИСКИ ДОКАЗИ ЗА ВИСТИНАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (5)

Во Воведот на публикацијата „Историја на македонскиот народ од антички времиња до ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.