Среда, 22 Јуни 2022   
Ламбе Арнаудов: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ – ЛИДЕР, ПОЛИТИЧАР, ПАТРИОТ И ЏЕНТЛАМЕН

1 Lambe

Сé додека вие измислувате лаги, јас ќе ја кажувам вистината за ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ.

СТО И ДВАЕСЕТ ИЛЈАДИ ПАТРИОТИ во саботата на историскиот 18 јуни 2022 година во Скопје пред седиштето на продадената, предавничка, анти-народна и капитулантска Влада ви ја замрзнаа крвта и ви ги искинаа жилите. Стресени сте и преплашени, вие конзервирани глави, зелки од веќе расипаната расолница. Се обидувате да ја намалите бројката за три пати покажувајќи крајно понижување кон македонските патриоти, родољуби и честити луѓе.

28728909

Се занимавате со броеви. Броите пари и Македонци само со една голема и битна разлика. Вештачки ги намалувате бројките за Македонците за да ви се зголемуваат броевите на банкнотите и девизните салда. Притоа знаете само за еден број кој според многу умни луѓе не ни број НУЛА по НУЛА зад вашето конто, НУЛА по НУЛА зад и пред вашите човечки вредности.

Е, па ако сакате точна бројка од протестот, таа е 360.000 души. Души се тоа македонски. Секој од нив кој беше таму е 3 пати поголем човек од вас предавници и сеирџии.

1128922

Дојдоа на повикот на ВМРО-ДПМНЕ, дојдоа да го слушнат Лидерот ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ. Дојдоа затоа што веруваат во силата, честа, истрајноста и вечната борба на ВМРО-ДПМНЕ за одбрана на македонските национални интереси.

Дојдоа и пак ќе дојдат, секогаш кога ќе бидат повикани, уште помасовно и со поголема жар затоа што го препознаа вистинскиот лидер ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ и неговото лидерство како единствен зацртан пат на ИЗБАВУВАЊЕ.

Коските ви се тресат од содржината и пораките што ги испрати до граѓаните на Македонија. ЛИДЕР е тоа со сите нишани, остар и со сите нишани, остар и непомирлив кон душманите, не негови, туку кон неговата и наша МАКЕДОНИЈА, топол, срдечен и полн со разбирање, благородност и благодарност кон своите почитувачи и безгранична љубов кон народот и МАКЕДОНИЈА.

Чесно градејќи ја својата политичка кариера ги помина сите категории и партиски и политички. Ни една не прескокна затоа ЗНАЕ како, кога, со кого и зошто. Категорично го тврдам ова затоа што го познавам уште како средношколец во мојата канцеларија и сега веќе ги исполнува условите за ветеран на ВМРО-ДПМНЕ, 25 години поминати во партијата.

Се сеќавам на бурната, срамна и тажна чемерна година 2017. Туку што беше избран за лидер на ВМРО-ДПМНЕ кога само со стотина премрзнати приврзаници ТОЈ и секогаш со него Александар Николоски, Владо Мисајлоски, Игор Јанушев и уште неколку верни приврзаници, подложен на невидена надворешна и внатрепартиска агресија кон него лично и ВМРО-ДПМНЕ како партија, предвидува и упорно, настојчиво, безмилосно и крајно брутално да го скршат Христијан и да го здробат и разурнат столбот носечки, кичмата која ја држи исправена и горда вечна МАКЕДОНИЈА, неуништливото ВМРО-ДПМНЕ. За навек во служба на народот и МАКЕДОНИЈА.

Иако никогаш не се предаваме, не беше лесно бевме загрижени, во тој момент не бевме сигурни кој пат да го одбереме, и тогаш го слушнав гласот смирен, одлучен и полн со оптимизам, гласот на новиот ЛИДЕР:

“НЕМА НАЗАД“

Сонцето не огреа во таа студена зимска ноќ, ни ги стопли душите и ги охрабри срцата, го облагороди нашиот разум и ни го разбрани родољубието и патриотизмот.

Растеше партија, се будеше надежта, се отвораа патиштата, се наѕираа вистинските решенија, а со нив и Христијан како лидер и политичар сега веќе прифатен од членството на партијата, народот, меѓународната заедница која на чудесен начин ја разубеди дека ВМРО-ДПМНЕ не е она за што прикажале, туку е политичка партија достојна за почит, пријател и уважен и ценет соговорник.

Го трасира патот на партијата и државата за излез од кризи и неповолни состојби, кадровски ја комплетира и ВМРО-ДПМНЕ денес е посилна од било кога претходно и со никогаш појасна и почиста идеологија и политичка платформа и програма за излез на Македонија на прав пат.

Воспитан од дома, честит, праведен, отворен за соработка, скромен, искрен и воздржан, секогаш критички настроен кон себе, се претстави како комплетен и компетентен лидер, политички изграден, со исконски вграден патриотизам во душата и срцето.

Политичар на иднината, но без нарушена и заборавена припадност на темелните вредности на партијата и татковината од каде произлегува и на кои целосно им припаѓа и е доживотно посветен ЏЕНТЛАМЕН во вистинска смисла.

Подаде рака на сите, не навредува никого иако многумина тоа го заслужуваат со односот кон него лично, партијата, македонскиот народ и Македонија.

Ги повика сите заробени души да ги искинат синџирите и букагите, да се постројат не зад него туку до него, и да ја надминат убиствената суета на срцата и разумот и да ги спасат своите души од срамот што го носат и ќе го продолжат кон своето семејство и идните поколенија.

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ е многу повреден од што успеав да го прикажам.

Тоа е ХРИСТИЈАН! ТАКОВ Е! Не се обидувајте поинаку да го претставите. Не ви поминува. ЛАЖЕТЕ, како секогаш дури и кога се КОЛНЕТЕ во децата и кога ја ставате раката на градите, не на срцето. Вие немате СРЦЕ. Или ако имате ви е закржлавено и ви е како на канаринец.

Тој што нема срце не знае што е МАКЕДОНИЈА.

Ако не разберете сепак, ќе чуете некогаш на старост ЗАШТО МАКЕДОНИЈА Е ВЕЧНА.

 

На прво место

News image

СТРАЗБУР ЈА ПРИФАТИ АПЛИКАЦИЈАТА НА РАТКО ДИМИТРОВСКИ ЗА „ПОШТЕНСКА БАНКА”

Обвинетиот чека правда од Европскиот суд за човекови права

Иселеници

News image

ЕРУСАЛИМ – ГРАДОТ НА ЕВРЕЈСКАТА ВЕЧНОСТ (15)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИ...

Култура и туризам

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФСКОТО ДЕЛО „СИЛЈАН МИЦЕВСКИ“

Излезе од печат монографијата „Силјан Мицевски“ која се однесува на животот и делото на  бизн...

Фељтон

News image

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ИСТОЧНО - ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ – ДЕЛ I (10)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.