Коментари
Среда, 08 Април 2020 02:00   
Социјалдемократите ја изгубија довербата на народот

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 01 Април 2020 13:23   
Христе, наш Заштитнику, посети и исцели го Твојот слуга што страда, отстранувајќи од него секаква болест и тешка болка
Повеќе...
 
Среда, 01 Април 2020 12:54   
Игор Јанушев: Ова е врвот на неспособноста на владата
Igor JanusevИгор Јанушев
Повеќе...
 
Среда, 01 Април 2020 02:00   
Ламбе Арнаудов: “НЕМОЈ ДА МУ ГО ЗЕМАТЕ СОНОТ НА НАРОДОТ“

lambe-arnaudov

Ламбе Арнаудов: “НЕМОЈ ДА МУ ГО ЗЕМАТЕ СОНОТ НА НАРОДОТ“ – Христијан Мицкоски

Повеќе...
 
Среда, 01 Април 2020 02:00   
Еве одговор до Заев и Владата зошто фалат најмалку 2,2 милијарди

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 01 Април 2020 02:00   
Искуства од минатото за справување со кризата!

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 01 Април 2020 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 63
 
Martin Trenevski 1
1.  Едно невидливо суштество што медицинарите го нарекуваат корона вирус, или стручно Ковид 19, дефинитивно ни го поремети вообичаеното секојдневие на сите и тоа на планетарно ниво. Речиси нема катче на земјава каде тој - вирусот, не се појави и не создаде вистински пекол на луѓето, а науката мака мачи како да се справи со истиот, да го спречи неговото неконтролирано распространување на планетава и да се намалат катастрофалните последици во прв план по здравјето на луѓето, но и за економијата над се.
 
Повеќе...
 
Петок, 27 Март 2020 13:56   
Александар Бичиклиски: Пиреј сме ние ...
Bicikliski

И војни и болести и природни катастрофи сме преживувале а и сега ќе преживееме. Но СДСМ повеќе од сигурно ќе "умре" како политичка партија по пандемијата, давејќи се во сопствените политички фекалии... Ќе ве казни народецов така јако и ќе ве акне од земја да не знаете кој крај да фатите.

Повеќе...
 
Петок, 27 Март 2020 12:54   
Не прифаќаме најсиромашните да го покриваат тригодишниот грабеж на Буџетот

Откако стана очигледно дека „блескавиот“ Буџет на државава е брутално ограбен и не може да издржи ниту неколкунеделна криза, бидејќи за изминативе три години луѓето кои претходно седејќи 11 години во опозиција, гладни за незаработени милиони, на најразлични начини, испумпаа се’ што можеше да се испумпа од него, преку „иновативни“ компании, преку сомнителни тендери, преку пари за активности на „невладини“ организации, преку помош на „независни“ медиуми, преку „случајно“ доделени стипендии на децата од владејачката гарнитура во висина од кои боли глава, преку непродуктивни постојани и вработувања со договор како „благодарност“ за оние кои одработија за доаѓање на власт на оваа гарнитура, преку ненаситно арчење за лично уживање на носителите на функции од највисокиот до најнискиот функционер на владејачката гарнитура, преку… човекот, најзаслужен за овој грабеж, Зоран Заев, излезе со предлог сите вработени во државната, локалните администрации и буџетски корисници, во време на кризата да добиваат минимална плата од 14.500 денари.

Повеќе...
 
Среда, 25 Март 2020 02:00   
Уредбите со законска сила – примарен правен инструмент

1s1

Фото: Игор Бансколиев

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.