Коментари
Среда, 04 Март 2020 02:00   
Владеењето на Заев преставува добра поука за македонскиот народ

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 04 Март 2020 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 59
Martin Trenevski
М-р Мартин Треневски, Поранешен министер и амбасадор  
Повеќе...
 
Среда, 04 Март 2020 02:00   
Егејско море Заев ќе го пресушеше ако не беше под Грчка окупација
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Повеќе...
 
Вторник, 03 Март 2020 23:41   
"Зорт" коалицијата го тера Заев повторно да биде лицемерен

Igor JanusevИгор Јанушев

Повеќе...
 
Вторник, 03 Март 2020 23:24   
Коалиција со Беса-почеток на крајот на СДСМ?

СДСМ и БЕСА обзнанија предизборна коалиција, но не обзнанија политичка платформа врз која оваа коалиција се темели.

Повеќе...
 
Понеделник, 02 Март 2020 21:02   
ЌЕ ЗГАСНАТ ЛИ БОМБИТЕ НА ЗАЕВ ОД 2015 ВО СКОПЈЕ ИЛИ СТРАЗБУРГ?

tomic-800x445

Ксантика е празник во кој Македонците пред нашата ера верувале дека се случува “измивање на душите“, простување на гревовите, доминација на разбудената пролетна светлина врз зимската темнина, што ги притиска нивните души.

Повеќе...
 
Среда, 26 Февруари 2020 13:28   
КОЈ ПЛУКА ПО ВМРО ДПМНЕ И МИЦКОСКИ НИКОГАШ НЕ БИЛ ЧЛЕН СИМПАТИЗЕР ИЛИ ГЛАСАЧ НА ВМРО-ДПМНЕ

87596501 192452228742609 2921920973647118336 nЦаци Димитриева

Повеќе...
 
Среда, 26 Февруари 2020 10:55   
ВЕЈКАТА НА ВЕТРОТ

slob    

Повеќе...
 
Среда, 26 Февруари 2020 02:00   
И ЈАС СУМ БОГ. Што значи зборот „Амин“?

brБранко Сотировски

Повеќе...
 
Среда, 26 Февруари 2020 02:00   
Македонија и Македонците да бараат заштита од ОН како најстар народ на планетава

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.