Коментари
Среда, 12 Февруари 2020 12:20   
Овие денеска што аплаудираа на нашето зачленување во НАТО ,до 1994 не убедуваа дека истите се наши класни непријатели

13087552 10208317905078858 1093200006616896689 nАлександар Бичиклиски

Повеќе...
 
Среда, 12 Февруари 2020 02:00   
Зошто СДС се плаши и мора да се плаши од Рашела Мизрахи?

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 12 Февруари 2020 02:00   
Секој чесен Македонец треба да застане во одбрана на името Република Македонија

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 12 Февруари 2020 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 46
Martin Trenevski
М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ,  Поранешен министер и амбасадор
 
Повеќе...
 
Среда, 05 Февруари 2020 02:00   
Отсекогаш името Македонија и Македонци било длабоко врежано во свеста на нејзиното население

doom 1Македонска нација

Повеќе...
 
Среда, 05 Февруари 2020 02:00   
Каракачанов не знае што е тој а камоли кој е Гоце Делчев

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 05 Февруари 2020 02:00   
Македонскиот народ е со континуитет од појавата на името Македонија

lud

Римјаните го поразија кралот Филип V во Тесалија и ги ослободија Хелените од Македонскиот јарем

Повеќе...
 
Среда, 05 Февруари 2020 02:00   
Потребна е итна ревизија во Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија

9011

Потребна е итна ревизија во Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија

Повеќе...
 
Среда, 05 Февруари 2020 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 45

Martin Trenevski

М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор

Повеќе...
 
Среда, 05 Февруари 2020 02:00   
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ - МАКЕДОНЕЦОТ НА КОЈ САКААТ ДА МУ ЈА ОДЗЕМААТ НАРОДНОСТА

micovпроф.д-р Стефан Влахов-Мицов

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.