Коментари
Петок, 31 Јануари 2020 15:57   
Храбар човек не е оној што не се плаши, туку оној што ќе го победи стравот

VesnaВесна атанасовска

Повеќе...
 
Среда, 29 Јануари 2020 02:00   
ЗАЕВИЗМОТ ВЛАДЕЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Dusan RistevskiДушан Ристевски - Македон, Австралија

Повеќе...
 
Среда, 29 Јануари 2020 02:00   
Драги мои Македонци, не дозволувајте Македонскиот идеал да се сруши

mane 1Манојил (Мане) Јаковлеск

Повеќе...
 
Среда, 29 Јануари 2020 02:00   
Македонија наскоро 30 членка на НАТО

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 29 Јануари 2020 02:00   
Да се бега некаде или остане во Македонија
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 29 Јануари 2020 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 44
Martin Trenevski
М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
 
Повеќе...
 
Среда, 29 Јануари 2020 02:00   
РИСТО ПАРГОВ (1942-2020)

Risto PargovРИСТО ПАРГОВ (1942-2020)

Повеќе...
 
Вторник, 28 Јануари 2020 23:47   
Пандов: СЈО беше дувло на расипништво

Пандов: СЈО беше дувло на расипништво во кое сите обвинители спротивно на законите ги трошеа парите на граѓаните

Пандов: СЈО беше дувло на расипништво во кое сите обвинители спротивно на законите ги трошеа парите на граѓаните
 
Повеќе...
 
Вторник, 28 Јануари 2020 12:47   
Невенка да расчисти со медиумските бандити во администрацијата, а Геро со лустрацијата

Повеќе...
 
Вторник, 28 Јануари 2020 10:34   
МАКЕДОНИЈА ДА ГРМИ!

vladimirВладимир Панчевски

Судијата Владимир Панчевски повикува на обединување на сите противници на владеачката коалиција со цел да се создадат услови за враќање на достоинството и името Македонија.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.